Вторник, 26-09-2017, 18:29 | Вхід

Новини міста


202-га річниця Дня народження Т.Г.Шевченка

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине…
От, де люде, наша слава,
Слава України!

У Лохвиці 9 березня відбувся урочистий захід, присвячений 202 річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно представники влади та територіальної громади міста зібралися біля погруддя Великому Кобзареві, щоб віддати шану пам’яті світочу українського народу.
Тарас Шевченко - своєрідний національний оберіг. Важко уявити себе у нашій національній культурі без його слова. Сотні, тисячі діячів підносили і возвеличували перлину духовної спадщини України  - «Кобзар» Т. Г. Шевченка. Крізь століття геніальний поет справді був і залишається народним. А його поезія стала єдиною і неповторною для всього українства.
Здавна Шевченкове слово закликало людей до боротьби, було духовною зброєю в найважчу хвилину. Недарма у своєму виступі міський голова Віктор Радько нагадав присутнім, що, навіть, у страшні зимові ночі протистояння на Майдані звучало полум’яне слово Великого Кобзаря. Рядки його поезій залишаються актуальними і сьогодні, коли наші військовослужбовці боронять Батьківщину на Сході країни, і кожному близькі до серця слова:
„Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!”