Четверг, 24-08-2017, 03:21 | Вхід

Новини міста


20 лютого – День Героїв Небесної сотні

Шановні лохвичани та гості міста!

Дорогі земляки!

Історія нашої країни мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі часи найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

Так було за княжої доби, так було за часів козаччини і боротьби за незалежність 1917 – 1921 років, під час Другої світової війни та на початку 90-х років.

Українці пам’ятають події, що розгорнулися у кінці 2013-го на початку 2014 року: знову в Україну прийшов цей час – час вибору між свободою і рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією.

На майдані пліч-о-пліч стали люди різних поколінь, об’єднані спільним бажанням жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали права вибору. Потім їм довелося вимагати права жити. І ні грати, ні кулі снайперів, ні гранати, ані нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, але не здавалися.

 

2014 рік забрав багатьох Героїв – справжніх українських героїв. Але їх життя були віддані не марно: вони стали символом гідності свого народу. Кожен з них вчинив подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши власне життя за нову, відроджену Україну.

Їх назвали «Небесною Сотнею», бо вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Це не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині, – життя ціною свого життя.

Сьогодні ми вшановуємо героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у війні на сході України, усіх тих, хто своєю жертовністю демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Герої не вмирають – у цих словах втілюється велика людська, громадянська і національна відвага та самовідданість українців. Події Революції гідності змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні. І ми не повинні схибити. Йдучи шляхом свободи і верховенства права, маємо гідно відповідати на всі виклики часу. Аж поки Україна не стане жити так, як хотів того Майдан, як мріяла про те священна Небесна Сотня.

Тож бажаю всім миру, порозуміння й згуртованості. Зичу віри у краще майбутнє нашої країни, нашого рідного міста.
Слава Україні! Слава її Героям!

Віктор Радько, Лохвицький міський голова