Вторник, 26-09-2017, 04:08 | Вхід

Новини міста


Ці знімки розказали про війну…

Ми живемо і працюємо під мирним небом на рідній лохвицькій землі в той час, як зовсім поруч вже три роки поспіль іде справжня кровопролитна війна. Саме про це своїми фотознімками нагадує співвітчизникам військовий кореспондент, полковник Володимир Іванович Лазарєв, виставка робіт якого проходила 7 квітня у холі районного Будинку культури.

За християнською традицією цього дня православні віряни відзначають світле свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це і стало доброю нагодою не тільки для освячення виставки, а й для загальної молитви за Україну і наших воїнів-захисників, яку провів отець Всеволод, настоятель Лохвицького храму Іоанна Хрестителя УПЦ КП. 

У рамках урочистої частини голова районної ради Анатолій Храпаль подякував Лохвицькій районній громадській організації «Спілка ветеранів Збройних сил України» та Лохвицькому осередку спілки Збройних сил України воїнів АТО за ініціативу  проведення фотовиставки у м. Лохвиця. Голова Полтавської обласної спілки ветеранів Збройних сил України Леонід Мошенець, виступаючи за зібранні, подякував за самовідданість і патріотизм воїнам-лохвичанам, які захищають незалежність України на передовій, та нашим землякам-волонтерам, які спрямовують зусилля на підтримку української армії.

Перед присутніми на зібранні виступив Лохвицький міський голова Віктор Радько:

–Сьогодні ми маємо унікальну можливість переглянути фотовиставку «Військові будні передової крізь призму об’єктива». На мою думку, це не просто світлини. Це наче осколки того життя, що вирує на передньому краї оборони.  Ці світлини показують умови непростого військового побуту захисників та життя мирних жителів Донбасу, а також наслідки війни. Війни, яка змінює людей. Когось ламає, когось надихає, когось загартовує, але у будь-якому випадку не залишає однаковим. Усі ці трансформації пройшли українські військові, які провели в окопах не один день, навчилися засинати під звуки вибухів та пострілів. Та попри все вони вміють вірити у майбутнє, майбутнє без війни.

Віктор Радько вручив Подяку Лохвицької міської ради автору фотовиставки, учаснику бойових дій, військовому кореспонденту Володимиру Лазарєву, завдяки активній життєвій і професійній позиції якого мешканці міста отримали можливість побачити сповнені воєнної правди світлини. Він також подарував гостю сувеніри з атрибутикою міста Лохвиця та попросив його, будучи в зоні АТО, передати прапор України воїнам-захисникам з таким написом від лохвицької громади: «Дякуємо за кожну мирну годину в нашому житті! Зичимо перемоги, чистого неба над єдиною, могутньою, процвітаючою країною – країною слави наших предків, країною майбутнього наших дітей! Слава Україні!».

Полум’яним і водночас пізнавальним видався виступ військового кореспондента, полковника Володимира Лазарєва. Та насамперед всі учасники зібрання скорботною хвилиною мовчання пом’янули світлу пам'ять тих, хто  віддав своє життя за Україну…

А потім присутні разом з автором заглибилися у реальність, що у мирному житті видається паралельною,  –  реальність війни… Володимир Лазарєв, виступаючи перед глядацькою аудиторією, говорив про своє особисте бачення  подій на Донбасі, які, на його думку, треба називати не антитерористичною операцією, а війною, розповідав про побут солдатів на передовій та життя мирних жителів в умовах ведення воєнних дій. 

У рамках презентації виставки він, як один з упорядників, подарував кілька примірників книг «Відчайдухи» і «Побратими»  бібліотекам навчальних закладів міста.

Послухавши його розповіді про бойові будні українських вояків, лохвицька молодь получилася до акції «Напиши листа солдату», на клаптиках паперу пославши нашим захисникам частинку своєї віри у їхню силу, у їхню перемогу.