Воскресенье, 24-09-2017, 23:20 | Вхід

Новини міста


Данина шани і пам’яті

5 травня у чотирьох куточках нашого міста водночас відбулися урочисті мітинги з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Лохвичани різного віку, представники установ, підприємств, організацій, учнівської молоді зібралися на місцях, котрі, незважаючи на плин часу, є особливими для тих, кому дорога історія рідного міста. По вул. Шевченка це пам’ятний знак на честь воїнів 309-ї стрілецької дивізії, які відзначилися мужністю при звільненні міста Лохвиця від фашистських загарбників, на цвинтарі по вул. Федоряки  це братська могила з написом на обеліску «Пам’ятник Великої Вітчизняної війни… 1941–1945…», у Сосновому парку це братська могила та пам’ятний знак на честь партизанів Лохвиччини…  

Суворий час Великої Вітчизняної – складової частини Другої світової війни, став надбанням далекої історії. Та доки існуватиме на своїй землі наша українська нація,  – всі ми будемо вклонятися солдатам Великої Перемоги. Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю загиблих та щиро дякуємо живим, тим, хто пройшов шляхами Великої Вітчизняної війни, за їх  мужність і витримку, за стійкість та відвагу!  Ми згадуємо усіх, чиє життя забрала війна. Тих, хто поліг у  кривавому бою, хто після Перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, не долюбив, так і не побачив своїх ненароджених дітей.  Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану дітям війни, які на своїх плечах  винесли тягар повоєнних років та підняли країну з руїн. Нехай завжди надихає нас у помислах і ділах на благо нашої України безсмертний подвиг творців Великої Перемоги – говорили, виступаючи перед присутніми, ведучі урочистих мітингів – Лохвицький міський голова В.І. Радько, секретар міської ради Т.В. Даценко, заступник міського голови С.Ю. Шрамко, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Л.А. Верескун.

Того дня до пам’ятних знаків і обелісків лягли живі квіти як данина пам’яті і шани нині живущих лохвичан до подвигу покоління, яке у боротьбі з фашизмом відстояло честь і незалежність нашої Вітчизни.