Вторник, 26-09-2017, 04:07 | Вхід

Новини міста


ДАВАЙТЕ ВСЕ-ТАКИ ЗАЛИШАТИСЯ ЛЮДЬМИ!

Незважаючи на складний для нашої країни час, життя продовжується: після зими приходить весна, після ночі наступає день, і кожний ранок людині потрібно вмиватися, готувати сніданок і таке інше, адже режим дня ніхто не відміняв. Навіть природа і все живе в ній існує за своїми законами. Звірі облаштовують своє місце проживання, птахи прибирають у своїх гніздах, інакше, порушуючи закони природи, – не вижити.

Для людей написані свої закони і правила, за якими всі повинні жити, і одним з таких є Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 6.09.2005 р. № 2807-ІV. Цей Закон визначає правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні заходи благоустрою і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини. На основі цього Закону розроблені Правила благоустрою території Лохвицької міської ради, затверджені рішенням №31 8 сесії Лохвицької міської ради від 19.03.2016 року. Вони визначають права та обов’язки всіх суб’єктів господарювання, порядок здійснення благоустрою, утримання території  Лохвицької міської ради, контроль у сфері благоустрою та відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення цих Правил.

Останнім часом з’явилася тенденція деяких суб’єктів господарювання і окремих громадян свої прямі обов’язки з питань благоустрою перекладати на «комунальників». Комунальне підприємство працює на госпрозрахунковій основі, хоча міська рада не стоїть осторонь, допомагає триматися на плаву, щоб це підприємство працювало, але його матеріальна база за останні роки не розвивалася, а навпаки – знищувалася.

Міська служба благоустрою, яка утримується міською радою, фізично не може до кожного прийти наводити порядок, та й  не зобов’язана це робити.

Виходить цікава ситуація: звірам  і птахам ніхто закони не писав, але вони розуміють і виконують свої, створені природою, закони, а ми – люди, не всі, звичайно, не хочемо розуміти, що на своїй території потрібно самим наводити лад. Про  те, хто який господар, красномовно розкаже його подвір’я. Не завжди порядок потребує великих матеріальних затрат – потрібно просто взяти і прибрати в дворі, біля двору, покосити траву, посадити квіти чи дерева. Від такої доброї справи і собі стане радісно, і людям буде приємно подивитися.

Міська служба благоустрою виконує великий обсяг робіт, задіяна і в робочий, і в позаурочний час, особливо, коли відбуваються урочисті заходи чи інші події в місті.  І робота її непомітна, буває інколи невдячна, як у господині в хаті, – ніби й цілий день працювала, а того й не видно. Той, хто знає, як наводити порядок в міському господарстві – дасть свою оцінку роботі служби.

Дуже хочеться, аби ми розуміли, що ми – люди, і повинні жити по-людськи та робити світ навколо себе кращим в усіх його проявах, і щоб Інспекції з питань благоустрою залишалося тільки констатувати факти чистоти, охайності, порядку біля наших осель, магазинів, виробничих приміщень, а не бачити бур’яни, купи сміття в кущах і під ногами, брудні вікна, обдерті фасади будівель, поламані паркани.

Це не хтось чужий прийшов до нас і зробив неприємні речі, а це ми так живемо, і на негативних прикладах зростають наші діти. Ми не повинні так жити, а в своїх дітях змалку треба виховувати любов до рідної землі, до культури і порядку, повагу до праці людей, які наводять в місті лад.

Давайте все-таки  залишатися людьми!

                                               Ніна Чайка, інспектор з благоустрою і озеленення Лохвицької міської служби благоустрою.