Четверг, 21-09-2017, 12:20 | Вхід

Новини міста


День партизанської слави

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави та 75-річчя партизанського руху. Свято встановлено з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період  Другої світової війни 1941–1945 років.

Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу. Лилася кров, нищилися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу.

Бібліотекар 1 категорії   Лохвицької  ЦРБ  К.І. Бурлей провела урок слави «Перемогу кували повсюди» для студентів  Лохвицького ПТУ №27. Вона розповіла присутнім про велике випробування, що випало на долю українського народу в роки Другої світової війни,  про героїчний подвиг уславлених партизанів і підпільників. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто ризикуючи життям, зупинив нацистську навалу.

Ми не повинні забувати про тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування та у безстрашній і непримиренній боротьбі з окупантом, своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою та безмежною любов’ю до Батьківщини відстояли рідну землю, право на волю, жертвуючи своїм життям заради нашого світлого майбутнього.

День партизанської слави вшановується з покоління в покоління та зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок та пам’ять.