Четверг, 21-09-2017, 12:37 | Вхід

Новини міста


День соборності України

Шановна лохвицька громадо!

Протягом багатьох віків своєї історії український народ був сповнений прагнення жити в єдиній вільній державі, адже соборність і свобода – одні з найбільших його цінностей, його непересічні надбання.
Розділений кордонами чужих держав, наш народ не тільки вистояв, а й відродився.
І 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР стало величною маніфестацією єднання східних та західних українських земель, днем народження неподільної незалежної української держави.
Тоді ж, попри століття неволі й розділеності, українці проявили колосальну життєву силу і довели світові, що ніхто й ніщо не може скорити єдиний народ, який прагне свободи і добробуту у власній державі.
Акт Злуки далекого 1919 року – велике послання для нас, нинішніх українців. Особливо в теперішній, надважкий час для нашої Вітчизни, коли зовнішні й внутрішні вороги України прагнуть нас роз’єднати, посіяти паніку та розбрат.
Але українці Революцією Гідності довели, що єдині в своїх помислах, цілях і зусиллях, і що ми можемо досягати успіхів. Тільки, коли нас об’єднує спільний національний дух, – тільки тоді Україна має майбутнє.
Немає східних чи західних українців, а є українці, які люблять або не люблять Україну. І зараз перед справжніми українцями стоять надзвичайні виклики: або ми вистоїмо і побудуємо для наших дітей та внуків цивілізоване майбутнє, або України не буде як держави.
Я впевнений, якщо ми будемо єдині, будемо мати тверду патріотичну позицію, – досягнемо всіх бажаних результатів.

Дорогі друзі!

Щиро та сердечно вітаю вас із величним Днем Соборності та Свободи України.
Зичу всім міцного здоров’я, сили і терпіння, достатку та мудрості, миру та злагоди.
Нехай відчуття згуртованості допомагає нам жити і працювати на благо української родини.

Слава Україні! Їі героям слава!

Віктор РАДЬКО,
Лохвицький міський голова