Четверг, 24-08-2017, 03:21 | Вхід

Новини міста


ДИТСАДКИ, ТАРИФИ ТА ПОДАТКИ

            Дитсадки, тарифи та податки…Зміни в бюджетному та податковому законодавствах вивели саме ці питання на перший план порядку денного засідання міськвиконкому, яке відбулося 15 січня.
Відповідно до законодавчих нововведень, у 2015 році комунальні дошкільні та позашкільні заклади освіти, які перебували на утриманні міського бюджету, мають фінансуватися з бюджету району. Це положення викликає занепокоєння та сумнів щодо доцільності таких змін саме в галузі  дошкільної освіти та позашкілля. Наприклад, подібна ротація розпорядників коштів у 2001 році створила реальну загрозу знищення  системи позашкільної освіти. А досвід утримання ДНЗ та ПНЗ свідчить, що належний рівень забезпечення цих закладів у теперішній соціально-економічній ситуації можливий тільки завдяки потужній підтримці з міських бюджетів: конкретні громади дбають про своїх дітей
Лохвицька міська рада першою в регіоні забила тривогу  та почала вишукувати можливості залишити в своєму підпорядкуванні названі заклади освіти, щоб зберегти досягнутий рівень їх утримання. Трудові та батьківські колективи лохвицьких дитсадків №1 «Теремок» та №2 «Орлятко» звернулися до міської ради з проханням залишити  дитсадки на утриманні міської ради. Бажання зрозуміле, бо за останні чотири роки наші дитсадки капітально відремонтовані, значно покращено і осучаснено їхню матеріально-технічну базу, вихованців забезпечено якісним харчуванням. Завдяки цілеспрямованій роботі міської ради в напрямку створення сприятливих умов для максимального фізичного розвитку дітей, їх психіки, формування духовності наші дитсадки стали по-справжньому сучасними - це не тільки місця, де діти набувають знань і вмінь, -  це багатогранне духовне життя дитячого колективу, в якому вихователь і вихованець об′єднані багатьма інтересами і захопленнями.
Розглянувши та обговоривши звернення дитсадків, враховуючи пункт 20 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (із змінами, внесеними Законом України  «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин»), яким передбачено  можливість здійснення в 2015 році видатків з бюджету міста районного значення на дошкільну освіту за рахунок міжбюджетного трансферту з районного бюджету, виконавчий комітет прийняв рішення  звернутися до Лохвицької районної ради з пропозицією про виділення з районного бюджету Лохвицькій міській раді міжбюджетного трансферту на дошкільну освіту відповідно до формули, затвердженої районною радою. Сподіваємося, що 22 січня на бюджетній сесії районної ради
наша пропозиція буде підтримана депутатами.
Із 2012 року послуги теплопостачання в нашому місті надає компанія ТОВ ТК «Інвестеплоцентр», яка зарекомендувала себе як надійний, соціально спрямований партнер. Конструктивна діяльність компанії допомогла оптимальним чином вирішити питання опалення житлового масиву «Фінський», налагодити надійне теплопостачання дитсадків, шкіл, лікарень та установ міста. Як благодійник та меценат, компанія зобов’язалася побудувати та безоплатно передати в комунальну власність міській громаді плавальний спортивно-оздоровчий комплекс.
У цьому році в процесі реорганізації та вдосконалення структури ТОВ «Інвесттеплоцентр»  утворено нову теплопостачальну організацію ТОВ «Інвесттепло-Полтава», яка обслуговуватиме наше місто. Серед документів, які надають організації право здійснювати господарську діяльність в Лохвиці, має бути рішення виконкому про встановлення тарифів на послугу теплопостачання. Звертаємо увагу: тарифи не змінилися. Змінився виконавець послуги і рішення про вартість послуги приймається на його ім’я. Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвесттепло-Полтава» подало розрахунки економічно обґрунтованих витрат на послугу централізованого опалення. На підставі цих розрахунків вартість послуги  складає 1348,32 за 1Гкал.
Виконавчий комітет звернувся до Товариства з проханням по можливості зменшити тариф з огляду на складний фінансовий стан громади. На засіданні виконкому регіональний директор групи енергетичних компаній І.С.Мельник повідомив, що ТОВ «Інвесттепло-Полтава» іде назустріч лохвицькій громаді та зменшує тариф на 7%. Ігор Сергійович запевнив, що зобов’язання щодо будівництва плавального спортивно-оздоровчого комплексу залишаються в силі, на разі закінчується розробка  проектно-кошторисної документації і вже в цьому році розпочнуться  власне будівельні роботи. Зазначимо, що окрім названих соціально спрямованих кроків теплопостачальників, ТОВ «Інвесттеплоцентр-Полтава» реєструється в Лохвиці та буде солідним платником податків до міського бюджету.
Рішенням виконкому встановлено тариф на послугу  централізованого опалення в розмірі 1255,0грн. за 1Гкал., який вводиться в дію з 1 січня 2015 року.
Учасники засідання, заслухавши та обговоривши інформацію керуючого справами виконкому Хорольця М.Г про зміни в Податковому кодексі України, враховуючи повноваження, надані цим Кодексом щодо вирішення питань про встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки), збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору, а також встановлення пільг по їх сплаті, вирішили внести на розгляд міської ради в установленому порядку пропозиції про встановлення місцевих податків і зборів та пільг по них на 2015 рік. Проект пропозицій розміщено на офіційному сайті міської ради для обговорення.

Секретар ради Н.М.Мірошник