Вторник, 26-09-2017, 18:19 | Вхід

Новини міста


Дорога громадо! Шановні лохвичани та гості нашого славного міста!

Із давніх часів бере свій початок величне літнє свято Івана Купала – день літнього сонцестояння, свято очищення та добра, коли торжествує вся природа. Бо яке ще свято так оптимістично поєднує  у собі давні язичницькі традиції та християнські вірування, стихії вогню і води? Адже у цей чудодійний день «сонце у воді купається», а вода, як і вогонь, має очисну силу.

Його святкували ще наші пращури, вшановуючи Дажбога – бога Сонця – подателя життя.  У наші часи воно перегукується зі святом народження святого пророка Івана Предтечі й Хрестителя Господнього. Тому й носить подвійну назву – Івана Купала.

Це колоритне українське свято, багате своєю обрядовістю та таємничістю. Казковість та загадковість купальської ночі заворожує яскравими вогнями, стилізованими образами Купала та Марени, дівочими хороводами, пусканням на воду віночків, стрибанням через очисне багаття та пошуками квітки папороті.

 А роздобути квітку папороті дуже важко, бо вона квітне всього лиш одну мить і пильно охороняється від людей злими силами... У цей дивовижний день люди намагаються віднайти дорогу в світ духів, адже наше життя має зв'язок з іншим світом, який є невидимим для нас. Тому нехай у цей священний день зло залишиться за гранню вашого життя, а добро з кожним днем входить  у ваш світ все з новою і новою силою.

Усім бажаю здоров’я, успіхів у всіх починаннях та впевненості у власних  силах. Нехай купальське вогнище очистить усіх від хвороб та негараздів, а легендарний цвіт папороті додасть віри  у надзвичайне та дивовижне!  

Хай свято Івана Купала подарує всім нові думки, ідеї, враження та мрії, наповнить ваше життя свіжістю, як і цей прекрасний літній день! Веселого настрою всім та незабутніх емоцій!    Зі святом, дорога громадо!

                    Віктор Радько, 

Лохвицький міський голова