Вторник, 26-09-2017, 04:07 | Вхід

Новини міста


Горить трагічна пам’яті свіча…

25 листопада у переддень Дня вшанування жертв Голодомору і політичних репресій на Покровському кладовищі зібралися лохвичани, представники установ, підприємств та організацій міста, аби на мітингу-реквіємі скорботною хвилиною мовчання пом’янути своїх земляків, невинно убієнних Великим голодом 1932 – 1933 років.

 Голодомор – це не просто історія, а глибока демографічна й духовна рана українського народу. Вшанувати пам'ять його жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не тільки для мільйонів жертв тієї трагедії, а й задля наших дітей, котрі повинні знати про страшні часи в історії свого народу, аби подібне більше ніколи не повторилося на родючій українській землі, – про це у своїх виступах говорили Лохвицький міський голова В.І. Радько, голова районної ради А.О. Храпаль та заступник голови РДА О.О. Єсіков.

Настоятель Благовіщенського храму протоієрей Микола відслужив поминальний молебень за душами невинно убієнних голодом земляків, до якого внутрішньо долучилися всі присутні, адже важко у нашому місті знайти родину, яку б оминуло голодне лихоліття. І хоч більше восьми десятків літ минуло після голодного мору 1932 – 1933 років, виявом скорботної людської пам’яті лохвичан стали принесені до братського поховання вінки, живі квіти та палаючі свічки…