Четверг, 24-08-2017, 03:16 | Вхід

Новини міста


Як дружні нам Васильки День села святкували

«Пахне цвітом село, моє рідне село» – невипадково у пісні, виконаній учасницями фольклорного колективу на святкуванні Дня села Васильки, звучали ці ліричні рядки. 15 липня це свято зібрало всіх, хто серцем вболіває за долю села, разом з ним переживає невдачі і складні часи та щиро радіє його успіхам, пишається досягненнями і з гордістю розповідає друзям та знайомим про свою малу батьківщину. Зібралася васильківська громада –  і люди поважного віку, і галаслива дітвора, аби гуртом порадіти, посміятися, гарних пісень у виконанні своїх односельців послухати, взяти участь у конкурсах та розвагах, тобто повеселитися на повну, бо життя – одне, а в селі люди повинні не лише працювати, а й добре відпочивати.

А зачин святу заздалегідь, в післяобідню пору, як і годиться, зробила малеча, якою васильківська громада багата. Для дитячих забав на святі слугували надувна гірка і батут. Маленьких  бажаючих випробувати на собі привозні атракціони вистачало. Що вже казати про цілу розважально-ігрову програму, влаштовану для дітей власницею кафе «Батерфляй» з міста Лохвиця Євгенією Горбулею та її запальною командою! Рухливі конкурси, серед яких – стрибки у мішках та перетягування линви, майстер-класи з виготовлення наліпок, аквагрим, отримання різних призів-цікавинок як від сільської ради, так і від ініціаторів дитячої локації – все це повністю захопило увагу безпосередньої і щирої дитячої аудиторії.

Натомість увага дорослих була прикута до імпровізованої сцени просто неба біля сільського Будинку культури, де й відбувалися  головні події. І було на святі все, що притаманне сільським іменинам. Насамперед сельчани хвилиною мовчання вшанували своїх земляків, які не повернулися з фронтових доріг Великої Вітчизняної війни. Двом живим свідкам того воєнного лихоліття – Юрію Григоровичу Солоду та Василю Михайловичу Денисенку, яким доля дарувала довгі літа, голова Васильківської сільської ради Валентина Григорівна Петрашева з нагоди свята вручила цінні подарунки, як і теперішнім захисникам України, учасникам АТО – Віктору Сергійовичу Олефіру, Івану Вікторовичу Хилю та Олександру Олексійовичу Харченку. Привітала сільська рада подарунками і мешканців громади – Василя Григоровича Пучку та Івана Івановича Дейнеку,  які 31 рік тому брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Пораділа громада й за тих, для кого село стало відправною точкою у великі світи, і про кого люди нині говорять з гордістю. Уродженці Васильків, народній  художниці, члену Національної спілки митців народного мистецтва України Анастасії Рак (нині покійна) підкорився далекий Париж, де неодноразово проходили виставки її картин. І не знайдеться у селі жодної людини, яка б не знала імені доктора педагогічних наук, професора, ректора Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, заслуженого працівника народної освіти України Івана Федоровича Прокопенка.

А ще на святі вітання і подарунки від сільської ради приймали старожили і  найменші жителі, подружжя, які у вірності й любові відзначили свої золоті та срібні весілля. І було свято наповнене добром і теплом людських сердець, здатних як за себе порадіти за інших, а ще – по-материнськи щирим і мудрим словом розпорядниці свята, голови Васильківської сільської ради Валентини Григорівни Петрашевої:

–Дорогі жителі села Васильки та гості нашого села! У сьогоднішній святковий день від імені виконавчого комітету, депутатів сільської ради та від себе особисто я вітаю всіх із Днем села. Бажаю вам, найперш, миру, міцного здоров’я, родинного щастя, благополуччя та здійснення найзаповітніших мрій. А нашому рідному селу ­– процвітання, стабільності та розвитку. Потрібно розуміти таку важливу річ: одній людині дуже важко зробити, щоб село було комфортним, гарним, квітучим. І тільки всі разом, згуртувавшись, приклавши максимальні зусилля, ми можемо зробити все для того, щоб наше село розвивалося, зростав його економічний та культурний потенціал. І нікому крім нас самих не цікаво, яким буде село, що буде в ньому, і як тут живуть люди – в комфортних умовах, чи якби тільки вижити. Це, насамперед, потрібно нам самим, – наголосила очільниця васильківської громади та передала слово Лохвицькому міському голові Віктору Івановичу Радьку, який приїхав на вітальну гостину у сільську громаду. Подякувавши за запрошення на святкування Дня села Васильки, Віктор Іванович відмітив:

–Лохвиця сьогодні знаходиться тут невипадково. Думаю, наступне свято – День села Васильки –  ми будемо відзначати разом. Адже вже з нового року житимемо однією великою родиною – об’єднаною територіальною громадою. Дякую вам за підтримку, і розуміння, за те, що відгукнулися на пропозицію Лохвицької міської ради. Я впевнений на всі 100 відсотків, що саме у об’єднаній громаді ваше рідне село стане кращим. І перше, чим ми для цього займемося,  – ремонтом доріг і покращенням стану об’єктів сільської  інфраструктури.

Виступи обох керманичів громад васильківці зустріли схвальними оплесками. А по тому насолоджувалися святковим концертом, щедро наповненим талантами односельчан, смакували кулешем, майстерно приготованим кухарками, а найактивніші взяли участь у вечірній дискотеці, танцювальним репертуаром якої керувала васильківська молодь.

В. Шрамко, провідний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю