Вторник, 26-09-2017, 03:53 | Вхід

Новини міста


Як на Покровській новий тротуар будували

Цією вулицею з насиченим автомобільним потоком пролягає шлях багатьох лохвичан, які хочуть «із-за мосту» дістатися в центральну частину міста. Пішохідні доріжки по обох боках вулиці в силу своєї давності так вросли у землю, що подекуди вже й сліду від них не лишилося. Особливо це стосується тієї сторони вулиці, де в кінці розташований  магазин «Левада».

        Потреба капітального ремонту пішоходу на вулиці Покровській  стоїть гостро, незважаючи на те, що кілька років тому тут було споруджено частину нового тротуару (від повороту на Покровську з вул. Перемога і до приміщення Товариства сприяння обороні України). Це не дало великого ефекту, а мешканці вулиці і численні пішоходи з мікрорайонів  Ґудзюрина і Дичковод мусили «плавати» попід дворами на Покровській фактично після кожного дощу.

        Знаючи про цю проблему та відгукнувшись на клопотання депутата округу Уляни Василівни Верзілової, депутатський корпус міськради на чолі з Лохвицьким міським головою Віктором Івановичем Радьком посприяли вирішенню наболілого питання, проголосувавши за виділення коштів на капітальний ремонт пішохідної доріжки. На жаль, наразі міська рада має незначне перевиконання бюджету (104,8%), тому позбавлена фінансової можливості охопити весь чималий фронт тротуарних робіт на Покровській. Тож було прийняте рішення про поетапне проведення робіт, і для початку поставлено задачу відремонтувати найнепрохіднішу зону – від вищезгаданого приміщення ТСОУ до повороту на Покровський провулок.

        І ось тут почалися труднощі. Не з міською службою благоустрою, яка мала за завдання розчистити територію для майбутнього тротуару, не з  виконавцем ремонтних робіт – ДП «Лохвицький шлях»,  працівники якого були готові після цього робити висипку та класти асфальт. На заваді радості мешканців від скорої появи нового тротуару на вулиці Покровській стали … квіти і деревця. Той не хотів, щоб пиляли сливу і вишню під його двором, інший жалів, що тротуарна доріжка зачепить його клумбу. Аби працівники міської служби благоустрою могли приступити до роботи, з людьми довелося «вести переговори»  місцевому депутату У.В. Верзіловій. У силу свого особистого авторитету вона переконала господарів, що вони не їстимуть плоди із дерев, що ростуть прямісінько під дорогою. Ба, навіть більше: мешканці вулиці пристали на її пропозицію навесні кожен навпроти себе засіяти узбіччя газонною травою.

        Щоправда, не обійшлося і без наряду поліції – його викликала одна з мешканок протилежного боку вулиці, яка і сама не бажала розчищати хащі навпроти свого подвір’я, і працівникам служби благоустрою не давала це зробити. Зрештою жінці роз’яснили і її права, і обов’язки.

        Ще одна жінка, приїхавши влітку на бездоглядне батьківське дворище та почувши про наміри міської ради найближчим часом спиляти  на вулиці, в тім числі і під її двором, старі дерева, які є фаутними (оброслими омелою) і аварійними, наразі чинить цьому словесний опір. Колись мешканці вулиці Покровська стали свідками, як від вітру обломилася стара гілка і впала навіть не на дорогу, а на задній багажник велосипеда, на якому їхав 9-річний хлопчик! Видно, дитина та народилася в «сорочці»… Тому у місцевих людей не виникає питання чи пиляти старі небезпечні дерева, чи чекати чергової пригоди, яка може й не мати такого щасливого фіналу. Тому 22–23 серпня працівники КП «Лохвиця-сервіс» займатимуться ліквідацією 5 аварійних дерев на цій вулиці.

        А наразі завдяки міській раді Покровська може похвалитися  новою асфальтовою доріжкою, шириною 1,2 м і  довжиною 228, 6 м.

        –Це лише частина тротуару. Великий потік людей, вузька дорога – тому тротуар на вулиці Покровській просто необхідний. На наступний рік, після проведення б’єднання громад, яке принесе додаткові кошти в міський бюджет,  планується зробити й другу частину пішоходу на цій вулиці – від повороту на провулок Покровський до вулиці Урожайної, а також відновити тротуар на іншому боці вулиці, – так прокоментував зроблене і заплановане Лохвицький міський голова Віктор Іванович Радько.

        На фото: працівники ДП «Лохвицький шлях» розпочали укладання асфальту на тротуарі вулиці Покровської; депутат міської ради У.В. Верзілова тішиться з того, як упорядковується вулиця.