Воскресенье, 24-09-2017, 23:11 | Вхід

Новини міста


Ньюпорт – Шарон – Лохвиця

12 травня у Лохвиці із відвідинами побували гості зі Сполучених штатів Америки – Аарон Гінзбург – мешканець міста Ньюпорт (штат Род-Айленд) та Алан Коул з міста Шарон (штат Массачусетс).

У супроводі Лохвицького міського голови Віктора Радька, представника місцевої єврейської громади Бориса Урецького, громадських активістів Яніни Алєєвої, Олександра Ворони та Оксани Олійник вони оглянули унікальну споруду, що входить у перелік історичних  пам’яток нашого міста – будівлю синагоги, розташованої на вул. Гоголя. Скориставшись географічною близькістю, а за кількадесят метрів від колишнього іудейського храму знаходиться давнє приміщення тютюнової фабрики, бостонські гості побували там і були щиро вражені архітектурою будівлі початку ХХ століття, на якій досі зберігся вензель з літерами «ЕД» (Евель Дунаєвський). Дотиком до минулого єврейської громади міста став візит на старовинний єврейський цвинтар (у мікрорайоні Фінського селища), останнє захоронення на якому датоване 1969-м роком.

На пам’ять про Лохвицю, з багатою історією якої американські гості впродовж дня мали можливість ознайомитися у краєзнавчому музеї імені Г.С. Сковороди, Лохвицький міський голова Ріктор Радько вручив Аарону Гінзбургу та Алану Коулу сувеніри з символікою нашого стародавнього українського міста.