Четверг, 24-08-2017, 03:18 | Вхід

Новини міста


Лохвицька синагога – у очікуванні інвестора

Унікальною історичною спорудою нашого міста є єврейська синагога на вул. Гоголя, побудована на гроші відомого лохвицького мецената та підприємця Е. Дунаєвського в кінці 19 на початку 20 століття. В той час у Лохвиці, як і у більшості подібних містечок в Україні, майже половина населення міста була єврейської національності. До того ж, у центральній частині міста, де, власне й розташована синагога, їх мешкала переважна більшість.

Будівля іудейського храму пережила непрості періоди революції і колективізації, а в радянські часи була перетворена на інкубатор…

Нині занедбана будівля стоїть пусткою, але, на переконання Лохвицького міського голови Віктора Радька, так не має бути. Тож приміщення передане в комунальну власність  лохвицької громади, і в майбутньому планується його реставрація і використання як об’єкта соціально-культурного призначення.

Та будь-який великий шлях починається з першого маленького кроку. Ним і стала масова толока по наведенню ладу на вхідних внутрішніх східцях, що ведуть на другий поверх, та прибирання зовнішньої території навколо будівлі колишньої синагоги, у якому взяли участь працівники апарату міської ради та  комунального підприємства.

Як відзначив очільник міста Віктор Радько,  наступним кроком міської влади стане  пошук інвестора, який би допоміг місту відродити будівлю, що входить у перелік її історичних пам’яток.