Четверг, 21-09-2017, 12:37 | Вхід

Новини міста


Місто Лохвиця: стратегія розвитку культури і туризму

Стратегічну сесію з розвитку культури і туризму міста Лохвиця, що два дні поспіль, 26 і 27 листопада, проходила на базі гімназії №1, можна назвати безпрецедентною подією, яка викликала живий інтерес міської громадськості. Незважаючи на те, що ці дні були вихідними, кількість присутніх у шкільному фойє, де й розпочалася відкрита частина стратегічної сесії, засвідчила: перспектива зробити наше місто культурно розвинутим і туристично затребуваним зацікавила багатьох лохвичан, серед яких були представники учнівської молоді, педагоги, міські і районні активісти від громадськості, а також районні керівники органів виконавчої влади –  голова Лохвицької РДА Володимир Рязанов та його перший заступник Ольга Папірненко.

  Яніна Алєєва, Олександр Ворона, В’ячеслав Чемерис –активісти ініціативної групи «Моя провінція», котрі, за всілякого сприяння і підтримки, наданого їм  Лохвицькою міською радою, ініціювали проведення цього заходу у нашому місті, мали за мету згуртувати всіх, кому небайдужа Лохвиця з її багатовіковою історією і сучасністю, у якій чільне місце повинно належати не лишень збереженню архітектурної спадщини, а й культурному та туристичному поступу.

Природно, що організатори насамперед надали слово лідеру нашої територіальної громади – Лохвицькому міському голові Віктору Радьку, котрий побажав всім присутнім на сесії, а серед них і когорті гостей із сусідніх міст, гарних вражень та плідної роботи.

У форматі проведення відкритої частини сесії відбулася презентація проморолика «Лохвиця. Моя провінція», що викликав у присутніх непідробне почуття гордості за нашу малу батьківщину, яку автори цієї відеороботи (команда у складі Я. Алєєвої, О. Ворони, Р. Чигринця, О. Панова, О. Дубикіської, Г. Калюжного, В. Чемериса) побачили самі і представили широкому загалу (з кожним днем ролик набирає все більше переглядів у мережі Інтернет) як щедре, справжнє та затишне місто.  

Цікавими, багатими на досвід у різних сферах культурно-просвітницької та суспільно-громадської роботи виявилися для лохвичан виступи спікерів заходу. 

«Той, хто щось зробив для свого рідного міста, села, вже ніколи його не покине», – ці слова, сказані головою громадської організації «Живе село» Оксаною Олійник, яка займається впровадженням освітнього проекту для підлітків «Відкривай Україну», запам’яталися своєю простотою і глибиною водночас. Вона розповіла, як у формі командного змагання навчає дітей проявляти свою активну громадянську позицію та реалізовувати суспільно-корисні проекти на рівні маленького містечка чи села. До речі, наша юнь уже встигла познайомитися з цією мешканкою села Христанівка, адже нещодавно зі своїм освітнім проектом для підлітків вона побувала у всіх трьох лохвицьких школах.

Як на рівні міста досягти розвитку культури і туризму – своїми напрацюваннями та досвідом у цій царині з присутніми поділився засновник проекту «Патріотичні екскурсії в Україні» Сергій Бахін, а громадський помічник міністра аграрної політики і продовольства України Т.В. Кутового, волонтер і журналіст Олена Задорожна, котра зупинилася на темі використання засобів комунікації з метою об’єднання людей навколо спільної ідеї, порадила, перш за все, любити журналістів, котрі для суспільства виконують важливу функцію збирачів і передавачів інформації.

Гостями заходу, на чий виступ лохвицька аудиторія чекала з нетерпінням, стали координатор проекту «Школи Лохвицького земства» Максим Іванов та перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, знана  телеведуча і журналіст Ольга Герасим’юк.

Тож  ознайомлення присутніх з результатами роботи над даним проектом, який передбачає віднайдення і збереження давніх будівель шкіл – чудових зразків українського модерну, споруджених, в тім числі і на теренах Лохвицького району, за проектом архітектора Опанаса Сластіона, набуло емоційно-патріотичного  звучання. Добитися внесення цих будівель до реєстру пам’яток архітектури і поступово їх відреставрувати – саме це собі за мету взяли активісти, котрі переймаються долею закинутих шкіл. Що ж до особистості зодчого, котрий став автором цих архітектурних шедеврів, Ольга Герасим’юк назвала факт, співзвучний з днем, коли на лохвицьких теренах відбувалося це зібрання. Так саме 26 листопада вся українська громадськість відзначала День вшанування пам’яті жертв Голодомору, а в 1933 році у сусідньому Миргороді помер від голоду український живописець, графік, мистецтвознавець, етнограф та архітектор Опанас Сластіон, пам'ять про якого нині відроджується завдяки залишеній ним культурно-архітектурній спадщині.

Лохвичани, котрі побували на закритій частині сесії, взявши участь у роботі груп під керівництвом тренера Мар’яни Завійської, визнали цю зустріч не менш цікавою і конструктивною. На заняттях протягом двох днів вони обговорювали ідеї та висловлювали пропозиції щодо історичного, культурного і туристичного потенціалу міста Лохвиця та вчилися крокам, необхідним для реалізації задуманого. Тож є сподівання, що у найближчому майбутньому ці плани стануть реальністю для міста і його мешканців.

                                                                                              Вікторія Шрамко, провідний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю