Четверг, 24-08-2017, 03:19 | Вхід

Новини міста


На міські троянди напали … залицяльники

Якщо крилату фразу із роману «12 стільців» І. Ільфа і Є. Петрова, котра в оригіналі звучить «Вранці – гроші, ввечері – стільці», дещо трансформувати на лохвицький манер, то вийде така картинка міського життя: «Ввечері – троянди, вранці – поліція».

А якщо серйозно, то не встигли лохвичани налюбуватися розквітлими трояндами біля Будинку культури, як 22 червня кущі «обнесли». Прикра пригода сталася в нічний час. Камера відеоспостереження зафіксувала, як двоє молодиків «поралися» біля квітів, не підозрюючи, що за ними спостерігає її пильне око.  Третій їхній товариш стояв осторонь. При проведенні оперативно-розшукових заходів, котрі розпочалися з перегляду відеозаписів камер спостереження у міській раді, дільничним інспектором С.А. Герасименком було встановлено, що подальший маршрут зухвалої компанії проліг до місцевого пабу, де букетом зірваних на міській клумбі троянд юнаки привітали з Днем народження свою подругу.

 Поліція розшукала дівчину через декілька хвилин. І їй нічого не залишалося, як вказати на своїх дарувальників. Що вони приїжджі, дільничний інспектор запідозрив ще при перегляді відеозапису: надто безтурботно молодики себе поводили, навіть дивилися прямісінько у камеру. Було видно – на відміну від мешканців міста вони нічого не знають ні про систему відеоспостереження, ні про загрозу адміністративної відповідальності за крадіжку троянд, які є майном громади. Та, як кажуть, незнання закону не звільняє від відповідальності.

Ще трохи часу – і особи винищувачів троянд було встановлено. Як і передбачав інспектор поліції, вони виявилися немісцевими. І лише щире розкаяння, виявлене юнаками, які, до того ж у супроводі дільничного побували на профілактичній бесіді у міського голови В. І. Радька, врятувало їх від штрафу. Замість зламаних троянд вони обіцяли купити для міста посадкові кущі. І вже зранку наступного дня, 23 червня, прямісінько у міськраду принесли пакети, де було 10 трояндових саджанців.  Робітниці міської служби благоустрою відразу ж висадили їх у грунт «під камери» – на клумби біля приміщення ЦНАПу, де розміщується  відділ  з питань державної реєстрації Лохвицької міської ради.

Отож, міська система зовнішнього відеоспостереження добре показала себе в ділі, збитки, завдані обличчю міста, відшкодовано, життєвий урок юнаками засвоєно – і десятому закажуть квіти на клумбах патрати. Запам’ятається ця пригода і іменинниці. У черговий раз, коли їй даруватимуть  квіти, вона, либонь, чек буде вимагати, щоб переконатися, що вони куплені в магазині, а не вкрадені на чужій клумбі.

Здавалося, історія з трояндами закінчилася. Так ні! Того ж таки дня, 23 червня, але під вечір, дільничний «на гарячому» заскочив ще одного залицяльника – чоловік без особливого роду занять, котрий до того ж веде фактично аморальний спосіб життя, вирішив, що ніщо в цьому світі йому не чуже, і ще завидна давай  рвати троянди для своєї такої ж горе-подруги. Та ще й на зауваження дільничного інспектора С.А. Герасименка відреагував зухвало: «Ламав і буду ламати. Тобі що шкода?!». І це в той час, коли сам чолов’яга ні відшкодувати завданий збиток, ні заплатити штраф неспроможний. Але за свої дії треба відповідати. На правопорушника складено протокол,  і найімовірніше, під наглядом поліції йому деякий час доведеться потрудитися на громадських роботах на благо рідного міста.