Четверг, 24-08-2017, 03:16 | Вхід

Новини міста


Ой на Івана, та й на Купала гарно Лохвиця погуляла!

Посмішками, привітаннями, радістю від зустрічей з друзями та знайомими – цими незмінними атрибутами людської приязні все більше і більше ввечері 6 липня  наповнювалася галявина Соснового парку, куди на запрошення міської ради сходилася лохвицька громада напередодні найзагадковішої ночі у році – ночі на Івана Купала.   

 У той час як незвичайною її робила сама природа, торжествуючи від містичного поєднання життєдайних стихій вогню і води, феєричною її зробили люди – ті, що підготували чудове  дійство, та ті, хто із задоволенням переглянувши його, надихнувся  позитивним настроєм.

Відпочиваючі перетворилися на уважних глядачів, як тільки-но сценою заволоділи учасники (працівники Будинку культури та мешканці міста) народного аматорського театрального колективу. Вистава «Гнат-слідопит і Квітка Папороті», режисером-постановником якої виступила Валентина Кулик (художній керівник РБК), захопила глядачів і цікавим сюжетом, і витівками  героїв, і колоритними костюмами. А аматорська театральна трупа, у яку ввійшли Микола Тарапата, Яна Дягтяр, Юлія Власенко, Андрій Хорошилов, Валентина Юдько, Наталія Титаренко, Наталія і Ігор Голобородьки, Юлія Дерев’янко, Олександр Бережний, Анна Кубинець, Ксенія Кулик, Артем Власов, Станіслав Антоненко та  В’ячеслав Грязюк, полонила всіх акторською грою. Тож всі без винятку персонажі, а серед них і народно-епічні  Водяник, Русалки, Кікімори, Бага Яга та Кощій Безсмертний, були щедро нагороджені оплесками  глядачів.

На святі було місце і для пісень та таночків, презентованих колективами районного Будинку культури – майстерні вокальні номери присутнім подарували народний аматорський фольклорний колектив «Пісенне джерело» та народний аматорський чоловічий ансамбль «Любисток», а хореографічні композиції у виконанні зразкового дитячого танцювального колективу «Радість» та зразкового дитячого танцювального колективу «Вернісаж» (Лохвицька ДМШ) неабияк потішили естетичний смак місцевої публіки.

Оплесками зустрічали лохвичани на святі міського голову Віктора Радька, який привітав територіальну громаду зі святом Івана Купала. Здоров’я, успіхів у всіх починаннях та впевненості у власних силах побажав він мешканцям та гостям міста. А ще – щоб купальське вогнище очистило всіх від хвороб та негараздів, а легендарний цвіт папороті додав віри у надзвичайне та дивовижне!  

Незвичними були й ігри, запропоновані лохвичанам того дня. Бажаючі розважитися билися мішками, бігали у ластах та носили воду пригорщами, за що й заробили чимало призів від Лохвицької міської ради – організатора і спонсора свята.

А спільним подарунком від міської ради для всіх лохвичан та гостей міста став виступ зірки «Х-фактора» Олега Кензова. Як виявилося, галявина Соснового парку зібрала багато щирих шанувальників його вокального таланту. Захоплені його голосом та харизмою, люди не соромилися підспівувати та підтанцьовувати артисту. А на закінчення виступу просто скандували – «Молодець!!!». І лише наближення наймагічнішого моменту святкування – запалення купальського вогнища – врятувало його від пісні «на біс», але ж не від чималої кількості бажаючих зробити на пам’ять фото із зіркою!