Четверг, 24-08-2017, 03:18 | Вхід

Новини міста


ОЗЕРЯНИ ПОСАДИЛИ ЛИПОВУ АЛЕЮ

«У суботу 18 березня біля озера відбудеться посадка липової алеї. Запрошуються небайдужі. З собою мати інструмент, кілочки, хліб, сало і до сала, щоб душа не закисала. Збір на кутку біля колодязя о 10-й годині», – це оригінальне запрошення, написане і у виді табличок встановлене на навколишніх вулицях ініціатором проведення суботника Євгеном Вікторовичем Уткіним, протягом тижня скликало бажаючих зробити цю добру і корисну справу.

Небайдужих зібралося близько чотирьох десятків чоловік, переважно це були жителі вулиць  Озерна та Космонавтів. Тут працювали люди різного віку (найстаршому з них було 79 років, найменшому – всього 4), але всіх їх об’єднало спільне прагнення зробити навколишній світ трішечки кращим. Тож їхніми стараннями було висаджено 60 лип і 10 ялинок. Добре починання було підтримане і Лохвицькою міською радою, яка попередньо надавала необхідну комунальну техніку для розчистки зарослої старими вербами і захаращеної сміттям  території.

За словами старожилів, на цьому місці колись красувалося  неглибоке, та доволі рибне озеро, навколо якого росли молоді верби. У запасниках людської пам’яті збереглося ім’я того, хто колись посадив тут  вербові ряди. У кінці 50-х років це зробив Гордій Тимофійович Паранченко, взявши собі у поміч своїх доньок. «Не вірю, що з тої краси могло залишиться ось таке», – з легкою гіркотою в голосі говорить один з літніх учасників суботника. Адже з часом дерева постаріли, озеро замулилося і висохло, а в його заростях з’явилося різноманітне побутове сміття. Особливо у його доставці «старалися» лохвичани, котрі їздили повз цю місцину на свої городні наділи.  

 «Не то вже люди подуріли,

Не то тепер такі роки,

Де пшениці й жита родили,

Тепер зустрінеш смітники.

І край дороги, і на луках,

У лісосмугах і гаях,

І не усохнуть людям руки,

І не бере їх божий страх.

Це ж гріх великий,чи забули?

Що ми нащадкам донесем?

Я хочу, щоб мене почули:

Не можна жити одним днем!

Не можна жити лиш для себе,

Щоб все тобі, а іншим щоб

Ні сонця ясного ні неба,

Хай кінець світу, хай потоп.    

Можливо, так воно і буде,

Впаде на землю божий гнів,

 Якщо думки не звільнять люди

Й серця свої від смітників!»

– саме такі полум’яні рядки народила поетична душа організатора суботника Є.В. Уткіна. А озеряни, підхопивши його ентузіазм, розчистивши, впорядкувавши територію і посадивши тут липову алею, попереджають: хто буде тут смітити, того будуть на все місто ганьбити! А судячи з того, наскільки дружно всі вони вийшли на суботник, доля майбутньої липової алеї у надійних руках!

Марія Царинна,

учениця 11 класу Лохвицької гімназії №1