Четверг, 21-09-2017, 12:15 | Вхід

Новини міста


Памятник-погруддя комсомольцям: переформатування пам’яті

Відколи серед жителів нашого міста розповсюдилася інформація про демонтаж пам’ятника-погруддя «Комсомольцям 20-х від комсомольців 60-х», що знаходиться на території Соснового парку, до Лохвицької міської ради почали надходити усні звернення, зокрема від людей поважного віку. Дехто з лохвичан настільки перейнявся долею цього символу радянської епохи, що міська влада отримала від них звинувачення у «війні з пам’ятниками».
Тому вважаємо за потрібне дати детальне роз’яснення з цього приводу широкому колу лохвичан.
2 лютого 2016 року на адресу Лохвицької міської ради надійшов лист з відділу культури Лохвицької районної державної адміністрації такого змісту:
«Відповідно до пункту 1 статті 2, статей 6, 41 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 23 жовтня 2015 року № 522 «Про виконання Закону України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території області та розпорядження голови Лохвицької районної державної адміністрації від 30 жовтня 2015 №447 «Про виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території Лохвицького району повідомляємо, що пам’ятник-погруддя «Комсомольцям 20-х від комсомольців 60-х», який знаходиться на території Соснового парку м. Лохвиця, виключений з Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка культурної спадщини місцевого значення і рекомендуємо прийняти рішення про його демонтаж в термін до 21 лютого 2016 року».
Отож, на найближчій, 5-й сесії Лохвицької міської ради 7 скликання, котра відбулася 25 лютого, депутати прийняли рішення про демонтаж цього пам’ятника-погруддя. Розклад по голосах був таким: присутніми на засіданні були 20 із 26 обраних депутатів, 2 з них «утрималися», а 18 проголосували «за», підтримавши рішення, пункт 2 якого звучав так: «Доручити виконкому міської ради внести на сесію пропозиції щодо варіантів заміщення демонтованого пам’ятника».
Тобто, на виконання підписаного Президентом України Закону про декомунізацію, за яким знесенню підлягають різномасті комуністичні символи та ідоли, Лохвицька міська рада прийняла рішення про заміну цього історично віджилого символу. Варто додати, що й сам пам’ятник, встановлений у далекому 1968-му році, вже давно потребував оновлення.
Та беззаперечним залишається одне: якими б не були виклики сучасності, ми, нинішні мешканці міста, не маємо морального права відправити на смітник історії пам'ять про молодь, тих хлопців і дівчат, котрі у 20-ті роки минулого століття силою свого ентузіазму і робочих рук створили Сосновий парк – зелену перлину нашого міста!
Тому Лохвицька міська рада запрошує до діалогу всіх, хто теж вважає вшанування молоді того покоління справою честі для нас, нині живущих: депутати Лохвицької міської ради розглянуть всі ваші пропозиції і врахують ідеї щодо зовнішнього вигляду цієї архітектурної пам’ятки.