Четверг, 24-08-2017, 03:21 | Вхід

Новини міста


По позитивний досвід у сфері ЖКГ – у Лохвицю!

26 травня наше місто вдруге за свою історію зустрічало на своїх теренах почесних гостей – голів міст і сіл – членів Асоціації міст України.

 У рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID, лідери міських і сільських територіальних громад взяли участь у практикумі із застосування законодавства на тему «Ефективне функціонування ЖКГ. Організація надання якісних житлово-комунальних послуг», модератором якого виступав Лохвицький міський голова В.І. Радько.

Розпочався захід з ліричної ноти, яку внесли своїм виступом на сцені РБК учні Лохвицької гімназії №1, виконавши знану і любиму багатьма мешканцями міста пісню «Лохвицький вальс», слова і музику якої написав самобутній митець з народу Є.В.Уткін. Щирими оплесками віддячили гості юних лохвичан за таке патріотично-трепетне представлення свого рідного міста.

З вітальними словами до учасників зібрання звернулися помічник голови Полтавського РВ АМУ, перший заступник Миргородського міського  голови С.О. Швайка та виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Г.І. Безносик.

Плідної роботи та втілення всіх задумів і проектів учасникам практикуму побажав голова Лохвицької районної ради А.О. Храпаль і, скориставшись нагодою, відмітив:

– Віктор Іванович Радько – Лохвицький міський голова, який має дуже великий досвід роботи у житлово-комунальній галузі, де  пропрацював практично все життя. Він очолював два міські комунальні підприємства – у Лохвиці та Заводському. Тому має практичний досвід, який вартий того, щоб ним поділитися з іншими. І хоч він недавно працює міським головою, та й за цей порівняно короткий період він дуже багато зробив для розвитку житлово-комунальної сфери міста.

– Я постараюся, тим кращим, чого вдалося досягти, поділитися з присутніми, і, можливо, ви застосуєте цей досвід у своїх громадах – підсумував офіційну частину семінару Лохвицький міський голова В.І. Радько.

У ході заходу присутні ознайомилися із авторським експрес-аналізом енергоефективності експлуатації насосних станцій водопостачання, водовідведення, зрошення та транспортування інших рідин для комунальних, промислових та сільськогосподарських підприємств, представленим директором ПП «Гідроавтоматизація» С.П. Кареліним (м. Кропивницький).

Не оминуло увагою зібрання і актуальне питання «Формування Лохвицької міської об’єднаної громади: процедура, етапи, терміни та практичний досвід», а в ході презентації досвіду Лохвицької міської ради по програмах розвитку громади та міжмуніципального співробітництва громад учасникам практикуму було запропоновано поїздку автобусом, придбаним Лохвицькою міською радою завдяки реалізації спільного проекту Лохвицької міської, Харківецької та Безсалівської сільських рад у рамках обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавщини за підтримки проекту «Реформа управління на сході України» та на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Саме на цьому «Еталоні»  учасники семінару здійснили поїздку в КП «Лохвиця-сервіс», де під керівництвом директора С.Г. Турчина за участі працівників цього підприємства та робітників міської служби благоустрою для них було показано в роботі закуплений за кошти міського бюджету подрібнювач гілок. Зацікавила очільників громад області і полікарбонатна теплиця (3X10 м), де працівники міської служби благоустрою підрощують саджанці для озеленення міста. А особливу увагу лохвицьких гостей викликали  міні-трактор-косарка  McCulloch міської служби благоустрою, якого вони застали за роботою – косінням трав’яного покриву на вуличному газоні, та хокейний майданчик, облаштований спільними зусиллями міських активістів, членів ФК «Лохвицькі піраньї» за підтримки Лохвицької міської ради, який був показаний  гостям за їхнім проханням.

Насамкінець голови міст і сіл – членів Асоціації міст України подякували науковому працівнику Лохвицького краєзнавчого музею Н.І. Степаненко за змістовну екскурсію в урочищі Шумейкове.  

 А Лохвицькому міському голові В.І. Радьку  – за отриманий практичний досвід господарювання, який вони почерпнули, побувавши в місті Лохвиця.

Візит у шумейкове