Воскресенье, 24-09-2017, 23:23 | Вхід

Новини міста


Про фінальні штрихи до Генплану та земельні спори

До порядку денного 8-ої сесії Лохвицької міської ради 7 скликання, котру заплановано на 19 травня 2016 р., включено на розгляд два блоки земельних питань. Один стосується заключної стадії розробки Генерального плану міста, інший - розгляду заяв громадян та землевпорядної документації. Вони і стали предметом обговорення на засіданні постійної депутатської комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, водно-земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища Лохвицької міської ради, що відбулося 13.05.2016 р.

 

1. В ході обговорення питання «Про затвердження детального плану території ТОВ «Полтавське сонечко»» у депутатів виникло ряд застережень щодо можливого погіршення екологічного стану навколо птахофабрики та створення несприятливого повітряного «дисбалансу» для мешканців, що проживають поблизу цього об’єкта підприємництва.

Представник замовника (до речі, випускник нашої гімназії, батьки якого проживають в м. Лохвиця) завірив депутатів, що реконструкція існуючого підприємства буде відповідати європейським стандартам по недопущенню забруднення атмосферного середовища.

Зважаючи, що відповідний план стане складовою частиною Генерального плану міста, депутати погодились винести це питання на розгляд сесії, де планують підтримати прагнення власника по створенню підприємства з сучасними технологіями, завдяки якому в місті з'являться додаткові робочі місця (в межах 300).

Членами комісії також було розглянуто уточнюючі складові Генерального плану та погоджено проект рішення міської ради про відміну раніше прийнятих рішень Лохвицької міської ради 6-го скликання, згідно з якими у Сосновому парку відводилося декілька земельних ділянок загальною площею 1,25 га для житлового будівництва і  ведення сільськогосподарського виробництва. Планується повернення цих земельних ділянок в природоохоронну зону міста.

Підтримка нинішніми депутатами міськради відповідного проекту рішення на пленарному засіданні 8-ої сесії міськради стане надійним шлагбаумом від зазіхань «поважних осіб» на сосново-паркову зону міста (див. прізвища на сайті міськради в додатках до рішень 16-ої сесій № 29 від 24.01.2012 р. та 17-ої № 36 від 28.02.2012 р.).

Беручи до уваги, що під час розробки плану встановлення меж Соснового парку з міського бюджету колишнім міським головою було безгосподарно використано 40 тис. гривень податкових надходжень для задоволення потреб «поважного панства», комісія пропонує міському голові В.І. Радьку повернутись до її прохання, висловленого на 3-й сесії від 24 грудня 2015 року, щодо відшкодування  завданих територіальній громаді збитків за рахунок винних осіб чи тих, які переслідували політичну корупційну вигоду.   

 

2. За результатами розгляду заяв 14-ти громадян щодо надання дозволу на виготовлення та затвердження землевпорядної документації чи збільшення присадибних ділянок комісією було рекомендовано депутатам задовольнити прохання заявників.

А при розгляді 15-го питання на комісії повторно, майже годину, бурхливо обговорювалася документація із землеустрою, що посвідчує Говорусі О.А. право користування земельною ділянкою  по вул. Героїв України (Леніна), 26-Б.

 

На засіданні були присутні заявниця та декілька мешканців, що проживають в цьому 5-поверховому будинку, котрі висловили заперечення щодо необхідності продовження дії договору про встановлення земельного сервітуту під  квітниковим павільйоном, так як він нібито створює для мешканців певні незручності при  техобслуговуванні будинку.

Комісія підтверджує, що внаслідок звернення мешканців даної багатоповерхівки до міськвиконкому, архітектурною інспекцією було відмінено декларацію про реконструкцію малої архітектурної форми (МАФ) у капітальну споруду та  готовність даного об’єкта до експлуатації.

Відповідно, підприємець Говоруха О.А. не може претендувати на отримання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою, що посвідчує їй право користування земельною ділянкою на постійній основі.

Не коментуючи аргументи, які висловлювали представники сторін, що сперечаються, але зафіксувавши їх у протоколі, комісія прийняла рішення:

 

1. Замість послідуючого можливого п’ятирічного терміну дії договору земельного сервітуту продовжити строк його дії лише на один рік та за цей час запропонувати підприємцю Говорусі О.А. узгодити із виконкомом міської ради  майбутнє місце перенесення даного МАФу.

2. Мешканцям багатоповерхового будинку запропоновано створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та користуючись правами, наданими Законом для  ОСББ, вирішувати в подальшому свої житлово-побутові проблеми саме через дане об’єднання, в тому числі і питання про повернення у користування чи збільшення прибудинкової території, котра у свій час міською радою була передана  в постійне користування  КП «Лохвиця».

Поряд з цим мешканцям будинку було ще раз наголошено, що нинішнім складом міської ради на попередній сесії від 19 квітня 2016 р. було прийнято Програму капітального ремонту та реконструкції житлового фонду м. Лохвиця на 2016 рік, реалізація якої знайде підтримку з боку міського голови та депутатського корпусу, коли починаючи з 2016 р. у оплаті (80 відсотків із міського бюджету та 20 відсотків у формі грошових внесків від мешканців того чи іншого багатоквартирного будинку) відповідних ремонтних робіт. В перелік об’єктів житлового фонду включаються лише багатоквартирні будинки нашого міста.

На цей рік в міському бюджеті депутатами на сесії затверджено в тому числі і видатки на  капітальний ремонт покрівлі житлового будинку  по вул. Героїв України (Леніна),  26.

Отже, головною метою повинно стати не тільки покращення стану житлового фонду міста, а і запровадження солідарної відповідальності балансоутримувача (КП «Лохвиця-сервіс) та власників квартир, зорганізованих  в ОСББ, щодо утримання житла.

16.05.2016 р.    

Голова  комісії  _____________ Севастьянов В. М.

Секретар комісії ____________ Литвиненко Н. С.