Понедельник, 25-09-2017, 10:09 | Вхід

Новини міста


Про квітучі троянди, нові лавочки та відреставровану плитку

У жовтні 2016 року працівники Лохвицької міської служби благоустрою навпроти приміщення районного Будинку культури розбили 3 клумби і висадили на них 170 кущиків троянд. Із них лише один не «пережив» зиму, три весною вирвали вандали, які, певно, через режим онлайн-перегляду зображень у вкладці «Web-камери міста Лохвиця», що є на сайті міської ради, «додивилися», що вони не потрапляють у поле обзору камери.  А от решта трояндових кущів наразі квітує, неабияк прикрашаючи собою територію напроти Будинку культури. Нарешті і наша Лохвиця дочекалася трояндового буму! Тож приємно, що виправдалися сподівання міської ради, яка була ініціатором облаштування в центрі міста трояндових клумб, і винагородилися старання робітниць міської служби благоустрою (нач. М.В. Бобоня), які під керівництвом інспектора благоустрою і озеленення Н.Г.  Чайки ретельно доглядали за трояндами: підживлювали їх, прополювали, поливали, рятували від нападів тлі. Акуратні, ошатні, квітучі рослини привертають очі любителів зелених насаджень: часто можна помітити, як лохвичани, зокрема жінки,  котрі проходять повз клумби, сповільнюють хід, щоб помилуватися розсипом квітучих червоних бутонів. 

Добре доповнили мальовничу картинку навпроти приміщення Будинку культури і 4 нові лавочки, встановлені і відразу ж за допомогою арматури  і зварювального апарату закріплені на місцях працівниками міської служби благоустрою.  Лавки мають металеві корпуси та дерев’яні планки – все це зливається воєдино у дуже зручну, комфортну для сидіння конструкцію, яку перехожі починали «випробовувати» на собі ледь від встановленої лавки відходили робітники благоустрою.

На зробленому у вересні 2016 року вишиванковому тротуарі, що втратив свій привабливий  вигляд після танення цьогорічних рясних снігів, 2 червня 2017 року завершено заміну розкришеної плитки. У облагороджуванні території, що оточує будівлю Будинку культури, це стало суттєвим штрихом.  З площі 1113,5 м2 підряднику – ФОП Гордіяну О.В.– власним коштом  і силами своїх найнятих робітників  довелося проводити  заміну плитки (де на ділянках, а  деінде  поодиноких штук)  в цілому на площі 100  м2. Працівникам підрядника зробити це було непросто, адже доводилося «де зривати, а де вирізати» дефектну плитку і потім, дотримуючись візерунка і кольорової гами, вкладати нову.  Та вони впоралися і тепер вишиванкова доріжка в центрі міста має набагато пристойніший  вигляд, аніж відразу після зими.

Тож територія навколо Будинку культури вже встигла стати своєрідною відпочинковою зоною для лохвичан. Молодь,  літніх людей,  молодих мам з візочками приваблюють і квітучі троянди, і відреставрований плитковий тротуар, і зручні лавочки (в загальній кількості їх вже 8, 4 встановлено напроти пам’ятника А. Тесленку ще у вересні 2016 року).  Людям подобається оновлений міський пейзаж, а для влади міста це – найголовніше.