Вторник, 19-09-2017, 15:35 | Вхід

Новини міста


Рік світлої пам’яті Олега Коваленка

Мамочко, вибач за чорну хустину,

За те, що віднині будеш сама.

Тебе я любив і любив Україну,

Вона, як і ти, була в мене одна…

18 лютого 2016 року… Рік тому у цей день наше місто попрощалося з випускником Лохвицької гімназії №1, підполковником Служби безпеки України Олегом Коваленком, який загинув у зоні проведення АТО, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність нашої країни.

Навесні  2016 року місто Лохвиця вшанувало пам'ять Олега Коваленка, назвавши у його честь вулицю, на якій він виріс.

А 16 лютого 2017 року з нагоди роковин його світлої пам’яті на приміщенні Лохвицької гімназії №1 коштом однокласників відкрито меморіальну дошку. На мітингу з цієї нагоди виступили голова районної ради Анатолій Храпаль, Лохвицький міський голова Віктор Радько та вчитель історії Тамара Журавель. Вона  поділилася спогадами про свого учня, який був частим гостем у рідній гімназії, де його батько Микола Іванович  багато років пропрацював вчителем  фізкультури.

 …У школі Олег він був звичайним, спокійним, врівноваженим хлопцем. Вчився добре, вирізнявся працьовитістю. Змалку звик вирішувати всі домашні клопоти. Батьки виховували з нього справжнього чоловіка. Після школи навчався у Лохвицькому технологічному технікумі, Харківському інституті військової авіації та інституті цивільної авіації.

Незважаючи на складне економічне становище в авіаційній галузі, Олег продовжив військову службу і потрапив у досить суворі структури нашої армії – Службу безпеки України. Маючи досить високе звання полковника, він не лише планував, а й сам брав участь у певних небезпечних операціях…