Вторник, 19-09-2017, 15:34 | Вхід

Новини міста


Шановна лохвицька громадо, дорогі земляки!

9 листопада наша країна відзначає особливе свято – День української писемності та мови, – встановлене в 1997 році Указом Президента України на знак усвідомлення ролі української мови в консолідації громадянського суспільства.

У всьому світі відомо, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ.

 А мова – найважливіша ознака нації. Саме вона підтримує національну самосвідомість, любов до рідної землі та повагу до себе.

Рідне материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам’ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь.

Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-літописця, шліфувалося у творах визнаних світовим товариством геніїв: Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника та інших видатних українських письменників і поетів.

Однак у  всі часи українській мові доводилося  виборювати своє право на існування. А історія її становлення нараховує багато жорстоких сторінок. Упродовж століть  вона зазнавала нищівних утисків та заборон як з боку царської Росії, так і Австро-Угорської імперії. Всього нараховують 22 заборони української мови, 8 з яких видано у радянський час.

Та що вже казати про далеке чи близьке минуле, коли й сьогодні путінські ідеологи «русского мира» намагаються звести великого українця до рангу другосортного малороса! 

Не вийде! Бо наша рідна мова загартована історією і відточена творчістю талановитих майстрів слова. Вона – душа мільйонів сучасних українців, основа їх інтелектуального потенціалу. І саме зараз, як ніколи, українська мова виконує роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини.

Тож дбаймо разом про нашу українську мову! Бережімо рідне слово, бо в ньому – не тільки гомін лісів, переливи струмків і шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутнього.  

Впевнений, що кожен з вас за покликом душі та сумління готовий підтримувати її державність, підносити її престиж, зміцнювати та розвивати.

Хай дзвінко, мелодійно, калиново, звучить повсюди українське слово!

                Віктор Радько,

Лохвицький міський голова