Понедельник, 25-09-2017, 10:08 | Вхід

Новини міста


Шановні лохвичани, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції!

Сьогодні рівно 30 років відділяють нас від того квітневого дня 1986-го року, коли сталася непоправна катастрофа – атомна енергія вийшла з-під контролю людини.

Чорнобиль… Перша у світі ядерна аварія, яка змінила погляд людства на переможне крокування планетою мирного атома. Найбільша техногенна катастрофа, наслідки якої ще довго відчуватимуть на собі наступні покоління українців.

Бо це тисячі непридатних для життя квадратних кілометрів землі, над якими у людській свідомості всі ці роки стоїть чорний напис «Зона відчуження». Це десятки тисяч людей, вирваних із рідних домівок без надії на повернення. Це мільйони опромінених значними дозами радіації людських тіл.

Пройшло три десятки літ, та  й досі ніякою ціною не виміряти людське горе, пов’язане зі смертю чи втратою здоров’я ліквідаторів аварії.  Гірка чорнобильська спадщина дотепер наздоганяє людей, які тоді були дітьми, підлітками та отримали дози радіоактивного йоду…

Герої-пожежники, які несли службу у ту весняну ніч, за лічені години після аварії локалізували полум’я. А потім в район лиха на боротьбу з небезпекою вдень і вночі прибували сотні тисяч людей з усіх куточків України.

Серед тих відважних були й наші земляки-лохвичани. Це сильні духом люди, десятки з яких, підірвавши у нерівному бою з радіацією своє здоров’я, на жаль, пішли за межу вічності. Та  у  їхньому житті було місце для подвигу, і вони зробили його заради кожного з нас – пам'ять про це ми повинні передати майбутнім поколінням.

Десятки ліквідаторів, незважаючи на все пережите, і сьогодні продовжують працювати на благо рідного міста, вносячи свій посильний вклад у покращення життя територіальної громади. Стійко пройшовши чорнобильське пекло,  вони нині живуть і трудяться поряд з нами. 

У ці квітневі дні Лохвицька міська рада для підтримки мешканців міста – 65-ти учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 11-ти вдів ліквідаторів виділила матеріальну допомогу, загальною сумою 14 тисяч гривень.

Шановні ліквідатори, дорогі лохвичани!  Нехай чорнобильська біда, яка колись постукала у наші вікна чорним крилом, стане для всіх пересторогою на майбутнє. Хай Господь береже нашу країну від тяжких техногенних випробувань і посилає мир, злагоду, благополуччя, здоров’я та добробут у кожну українську родину.

                                               Лохвицький міський голова В.І. Радько