Вторник, 19-09-2017, 15:37 | Вхід

Новини міста


Шановні земляки!

Щиро вітаю вас із визначним державним святом – Днем Конституції України. У 1996 році на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання парламентарі ухвалили Основний Закон України. Сталося це на п’ятий рік після проголошення незалежності нашої держави. Народні обранці працювали всю ніч з 27 на 28 червня – загалом безперервно 23 години. Під час голосування «за» висловилося 315 народних обранців.

 Відтоді  28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави як День великого загальнонародного  консенсусу, адже прийнята цього дня нова Конституція суверенної України викристалізувала національну ідею, відобразила ментальність, волю та прагнення українського народу до власної національної державності.

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Прийняття Конституції стало точкою відліку нової епохи в історії нашої держави. Ні в кого не викликає сумніву, що саме цей акт заклав підвалини майбутніх економічних, соціальних та духовних перетворень у суспільстві.

Світовий досвід свідчить, що найуспішніше розвивається та суспільна система, в якій найбільш повно розкривається творчий потенціал людини. Саме вільна і відповідальна особа є головною рушійною силою сучасної цивілізації.

Не слід забувати, що конституційні норми, якими б вони передовими і демократичними не були, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети – процвітання України як цивілізованої європейської держави.

Конституція – одна для всіх. Шануймо її, пам’ятаючи, що сьогоденню передувала багатовікова історія. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського. Та доля розпорядилася так, що саме ми стали свідками народження суверенної країни, здійснення одвічного права українського народу на самовизначення. І ми, як ніхто інший, відповідальні перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями за державу, на сторожі якої стоїть Основний Закон.

На жаль ще не всі громадяни України вважають День Конституції важливим святом. Таке ставлення спричинено тим, що Конституція України працює не на повну силу, багато конституційних норм і положень все ще залишаються лише деклараціями.

Та треба прагнути, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: Україна стала демократичною державою.

Від щирого серця зичу міцного здоров'я, бадьорості духу та впевненості у безхмарному конституційному майбутньому нашої спільної держави. Будьмо разом у процесі побудови демократичного громадянського суспільства!

                                                                           Віктор Радько,

Лохвицький міський голова