Четверг, 21-09-2017, 12:26 | Вхід

Новини міста


Світовий рекорд Олега Федорка

З 18 по 25 березня у південно-корейському місті Тегу проходив чемпіонат світу з легкої атлетики  серед ветеранів. Українська команда, у склад якої входило 13 спортсменів, достойно представила нашу країну. 19 медалей, 10 з яких золоті, два встановлених нашими спортсменами світових рекорди дозволили українським ветеранам зайняти 15-те місце серед 80 команд-учасниць.

Про це, по прильоту з Південної Кореї, розповів один з учасників цих змагань, автор «свіжого» світового рекорду зі стрибків у висоту у віковій у категорії Ч 60 (174 см), Почесний громадянин міста Лохвиця Олег Федорко, завітавши до міської ради.

За плечима цього уродженця міста Лохвиця безліч перемог, якими він, хоч і живе нині у обласному центрі,  прославляє місто своєї юності Лохвицю, де колись під началом тренера Антона Кириловича Анцибора брав свою юнацьку висоту  – 208 см.

А потім, у 45 років знову підкорився непереборному бажанню бачити перед собою стрибкову планку. Відтоді неодноразово виборював найвищі нагороди серед ветеранів-ровесників на чемпіонатах Європи, світу, Всесвітніх іграх ветеранів. Одним із значимих його здобутків є перше місце на Олімпійських іграх у Сіднеї у  2009 році, де він з легкістю перетнув відмітку 180 см. І тільки вітряна австралійська погода завадила йому вийти на рекордну для його тодішнього віку висоту 185 см. 

Та певно що найбільшою моральною перемогою Олега Петровича, якому кілька років тому лікарі через проблеми з хребтом категорично заборонили навіть легкі ранкові пробіжки, є перемога над хворобою. А це ще раз доводить – все залежить від твердості духу людини. І коли у 62 цей спортсмен встановлює світовий рекорд та ще й при цьому виглядає молодшим від своїх ровесників більш ніж на 15 років – це достойно не тільки поваги, а й щирого наслідування. Отож, разом його родиною, трьома онучками та 92-річною мамою,  до якої він приїжджає в рідну Лохвицю, гордімося цим мужнім чоловіком, котрий у свій поважний вік має наснагу виступати на високому світовому рівні!

Вікторія Шрамко, провідний спеціаліст зі зв’язків

з громадськістю міськвиконкому