Понедельник, 25-09-2017, 09:57 | Вхід

Новини міста


СВЯТО РІДНОЇ КРИНИЦІ ЩИРІСТЮ ДУШІ ІСКРИТЬСЯ

19 серпня на свято Преображення Господнього, яке у народі звуть Яблучним Спасом, у селі Криниця з самого ранку панували веселощі. Приводом для масового зібрання стало святкування Дня села, приурочене 25-й річниці Незалежності України.

Святкова програма розпочалася 0 10-й годині   «Майданом дитячих розваг» – маленькі криничани добре розважилися на атракціонах та посмакували солодкою ватою. Це додало декому з них сили і наснаги взяти участь у наступному етапі свята – відкритому чемпіонаті з шахів в особистій першості, проведення якого ініціював патріот свого села, дитячий тренер з шахів В.Д. Іщенко.
18 учасників, помірявшись шаховою майстерністю і силою розуму, віднайшли у своїх рядах переможців. Ними стали учень 3-го класу Лохвицької гімназії №1 Ростислав Калечіць (І місце), учень 7-го класу Лохвицької гімназії №1 Олексій Прокопенко (ІІ місце) та учень 5-го класу Лохвицької ЗОШ №3 Євген Свириденко (ІІІ місце). Переможців було нагороджено медалями, а всі учасники чемпіонату отримали солодощі, які стали для них нагородою за цікаві шахові поєдинки. 

Розіграш безпрограшної лотереї між 150 учасниками викликав у криничан масу позитивних емоцій. Тут не було переможців і переможених, а пані Удача кожному принесла цікавий дарунок.

Вже у піднесеному настрої криничанська громада зустрічала Лохвицького міського голову В.І. Радька, який виконав почесну місію урочистого відкриття Дня села Криниця, побажавши людям божого благословення та мирного неба над головами.

По-особливому тепло пройшла церемонія нагородження та вручення подарунків від Лохвицької міської ради, яку провів В.І. Радько. Оплески лунали від криничан, коли зі сцени вони чули імена своїх односельців – учасників антитерористичної операції В.І. Малиновського, І.І. Малиновського, А.М. Мельника, В.О. Головка, А.І. Кайнари, Є.В. Бордуна, В.А. Кириченка, яким за активну участь в громадському житті, вагомий внесок у справу патріотичного виховання молоді, збереження бойового братства та з нагоди 25-ї річниці Незалежності України було вручено Подяки Лохвицької міської ради. Не пройшов непоміченим і життєвий подвиг подружніх пар, які у лебединій вірності і повазі один до одного прожили по півстоліття – Подяками Лохвицької міської ради було нагороджено І.М. та К.М. Кайнарів, Н.К та М.В. Свириденків, Г.І. та І.Л.  Сов. А подружжя С.І. та І.Д. Шестаєвих присутні вигуками «Гірко!» привітали з
25-річчям подружнього життя. За вірну батьківську любов та гідне виховання нащадків  Подяку від Лохвицької міської ради отримала багатодітна сім’я Васейків. За життєву мудрість прожитих років М.П. Труш міський голова вручив Диплом найстаршої жительки села, а Софійці Міщенко – Диплом наймолодшої криничанки.

Від імені громади Г.І. Лєонова висловила щиру вдячність за започаткування традиції святкування Дня села криничанці, депутату міської ради Н.С. Литвиненко та Лохвицькому міському голові В.І. Радьку.

Особливого піднесено-духовного настрою Дню села додало святкове богослужіння і освячення яблук, проведене настоятелем Благовіщенського храму протоієреєм Михаїлом Товстяком.

Оплесками вітали криничани появу на сцені творчих колективів Баришівського будинку культури, які своїми запальними піснями неабияк потішили криничан. А смачний куліш від міського голови став ще одним приємним сюрпризом святкування. 

                                       Наталія Дробот,
провідний спеціаліст з соціальних

та гуманітарних питань виконкому
Лохвицької міської ради