Вторник, 19-09-2017, 15:42 | Вхід

Новини міста


Урок-реквієм

15 лютого в Україні відзначають скорботний День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Сьогодні 27 років віддаляють нас від часу виведення  військ колишнього СРСР із Республіки Афганістан.
Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена… Та хіба війни бувають чистими? Вона, як усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець, материнських сердець. У цього страхіття безжальні очі, свій рахунок, своя жорстока арифметика.
Не виміряти невимовне горе в тих сім`ях, до яких прилетіла чорна звістка про загибель сина, брата, коханого, чоловіка. Ніколи не повернути тих, хто навіки залишився на війні, для кого вона ніколи не закінчиться.
Молоді люди йшли туди не за орденами й медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, що несуть визволення народу Афганістану, йдуть не воювати, а захищати.
Ми шануємо пам'ять про тих, хто поліг на афганській землі, за кордоном нашої Батьківщини, та низько вклоняємося тим, хто повернувся із цієї війни живим, хоча з пораненою душею.
11 лютого в Лохвицькій центральній районній бібліотеці ім.Г.С.Сковороди для студентів Лохвицького медичного училища та учнів Лохвицького ПТУ №27 було проведено урок-реквієм «Ми будемо довго пам’ятати, і вам забути не дамо».
Захід розпочали переглядом фільму «Вспомним Афганистан», а розповіді ведучих В.Бузівської  та Н.Сініченко переплелися піснями та відеокліпами про Афганістан.
Дуже цікавим та хвилюючим був матеріал наукового працівника Лохвицького краєзнавчого музею ім.Г.С.Сковороди Н.Степаненко, яка розповіла присутнім про наших земляків Юрія Горобця, Миколу Денисенка, Олександра Коваленка, Володимира Ткаченка, що загинули в Афганістані.
Пам'ять про них вшанували хвилиною мовчання.
Разом зі своїми кураторами та викладачами лохвицькі студенти переглянули книжкову виставку «Афганістан – подвиг, пам'ять та біль».  Розповіді та відеокліпи з піснями про Афганістан пройшли крізь юні серця, і кожен усвідомив, що найстрашніше в світі – це війна.