Вторник, 26-09-2017, 03:57 | Вхід

Новини міста


Увага! Амброзія полинолиста – ворог людини і довкілля

Амброзія полинолиста є одним з найнебезпечніших карантинних бур’янів, який останніми роками розповсюдився на території багатьох населених пунктів, в тім числі і  Лохвицької міської ради. Збільшуючись, вогнища цього бур’яну не тільки пригнічують розвиток культурних рослин, але й у період цвітіння спричиняють алергійні захворювання  серед населення (алергія, риніт, кон’юктивіт, бронхіальна астма).

     Тож цього ворога всім треба знати в обличчя. Амброзія полинолиста – це однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов амброзія досягає 2-2,5 м висоти, коріння заглиблюється у ґрунт до 4 м. Стебло і листя опушені, квітки жовтого кольору, зібрані в колосоподібні суцвіття на вершинах гілок. Розмножується амброзія насінням, яке утворюється у великій кількості. Одна рослина може давати до 80-100 тисяч насінин, які за сприятливих умов зберігають схожість у ґрунті до 40 років. Розповсюджується через неочищені насіннєві матеріали, транспортні засоби, розноситься тваринами, дощовими і стічними водами, знаряддям праці.

    Амброзія полинолиста засмічує усі польові культури, особливо просапні і зернові, а також присадибні ділянки, сади, виноградники, пасовища, луки, полезахисні смуги. Добре росте на узбіччях автомобільних ґрунтових доріг, по берегах рік, на пустирях, канавах та інших землях, які не обробляються. Вона надмірно висушує і виснажує ґрунти, а при великій забур’яненості сусідні рослини, в тім числі сільськогосподарські, гинуть.

Та найголовніше – квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період її цвітіння (з середини липня до осінніх заморозків) серед людей спостерігається алергійне захворювання – «амброзійний поліноз» (осіння сінна лихоманка). Пилок амброзії, потрапляючи в очі, ніс, бронхи, викликає сльозотечу, погіршує зір, підвищує температуру тіла. Різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів призводить до нападів бронхіальної астми.

    Ефективні способи боротьби з амброзією: обробка гербіцидами, виривання поодиноких рослин з корінням, скошування перед початком цвітіння.

     Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої, просимо всіх землекористувачів, жителів міста Лохвиця та села Криниця наряду з міськими комунальними службами доступними методами боротися з небезпечним карантинним бур’яном. Роззирніться довкола і знищте загрозу людському здоров’ю і довкіллю!