Понедельник, 25-09-2017, 09:51 | Вхід

Новини міста


Засідання постійної депутатської комісії

18 січня відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, водно-земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища (Севастьянов В.М.), в роботі якої взяли участь міський голова Віктор Радько, секретар ради Тетяна Даценко та спеціалісти міськвиконкому ради.
За результатами обговорення проектів рішень чергової сесії міської ради було визначено ряд рекомендацій.

На комісії було обговорено 18 земельних питань, які включені до порядку денного 4 сесії Лохвицької міської ради 21 січня 2016 року. Їх проекти рішень викладено на офіційній веб-сторінці міської ради.
В ході розгляду більшості цих питань не виникало суттєвих зауважень з боку членів комісії, але бачення шляхів вирішення двох із них, котрі нагромадились від попереднього депутатського корпусу 6-го скликання міської ради, між депутатами та спеціалістами міськвиконкому розійшлись.
А саме:

1. Ще 28.02.2012 року за рішенням міської ради громадянці Ярмаркович Н.М. була виділена земельна ділянка на території автостанції для будівництва магазину. Але замість прохання отримати землю в оренду їй було надано цю ділянку на праві земельного сервітуту.
Коли ж була виготовлена документація та виникли підстави введення об’єкта в експлуатацію, то в колишнього керівництва міської ради не знайшлося часу  щодо надання доручення юристу Винник А.В., котрий би підтвердив в районному управлінні юстиції намір зареєструвати цей об’єкт як нерухомість.
На неодноразові звернення даного підприємця до колишнього міського голови, остання отримувала відписки, так як, із її слів: «…просто розмір ціни щодо внесення коштів на розвиток міської інфраструктури був занадто  великим для неї…».

2. Із 24.02.1998 р. в технічному паспорті на домоволодіння по вул. Пушкіна, 51 суміжна лінія земельних ділянок між сусідами за №49 значиться як пряма, без ніяких викривлень.
Після смерті чоловіка громадянка Дорогокупля В.М., дружина покійного, вирішила упорядкувати земельну документацію, і на її прохання приймає міська рада рішення №20 від 23.07.2015 р. «Про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації…». Відповідно до нього землевпорядною організацією виготовляється технічна документація, в якій також суміжна лінія між домоволодіннями  за №49 та №51 значиться як пряма, без ніяких викривлень, а головне - Акт приймання-передачі межових знаків в цій документації підписані власниками домоволодіння №49  (Вовчук С.І. та Вовчук М.М.).
Незважаючи на це, питання про затвердження даної технічної документації на земельну ділянку з літа минулого року не вносилось на розгляд сесій міської ради, адже виявилось, що вищеназвані сусіди Дорогокуплі В.М. отримали від Лохвицької міської ради рішення, яким «узаконюється»  зміна  колишньої прямої лінії суміжних ділянок та яка тепер на 78 см по довжині накладається на земельну ділянку Дорогокуплі В.М.

Спеціалісти міськвиконкому рекомендують Ярмаркович Н.М. та Дорогокуплі В.М. звертатись особисто до суду, але члени  нашої комісії іншої думки.
По першому питанню: вини в діях Ярмаркович Н. М. ми не вбачаємо, мається проста зневага міської влади 6-го скликання до розгляду звернень громадян. Зважаючи на це, прохаємо дане питання винести на розгляд чергової сесії міської ради.
В другому випадку: перевагу було надано посадовій особі міської ради, а не пересічному мешканцю міста, при вирішенні даного питання зрозуміло, що Відповідачем по даному спору буде колишній заступник міського голови Вовчук Світлана Іванівна, яка ніби то буде кандидатуватись на одну з посад у районну раду, тоді ж Позивачем повинна виступити міська рада, через дії якої порушено конституційне право громадянки Дорогокуплі В.М.
Комісія прийняла рішення оголосити свої міркування та результати обговорень за цими двома питаннями на сесії міської ради, а чи підтримає їх більшість депутатів, про це дізнаємося за прийнятими рішеннями та поіменним голосуванням по даному питанню на сайті міської ради.

Враховуючи той факт, що земельні питання є дуже важливими для мешканців міста та суперечливими окремі з них, з метою уникнення можливого упередженого підходу до їх вирішення наша комісія пропонує на черговій сесії міської ради ухвалити рішення, згідно якого б забезпечувалося прозоре оформлення прав користування земельними ділянками та здійснення контролю з боку депутатів міської ради за погодженням спеціалістами виконкому всіх землевпорядних документів, що виносяться на розгляд комісій чи сесій, у спосіб обов’язкового візування їх ними згідно розподілу територіальних округів, а також одним із 5-ти членів нашої комісії як куратором по земельних питаннях за 5-ма депутатськими територіальними округами міської ради.