Четверг, 21-09-2017, 12:34 | Вхід

Новини міста


Засідання постійної депутатської комісії

До порядку денного 5-ої сесії Лохвицької міської ради 7 скликання, що запланована на 25 лютого 2016 р., включено більше 20 земельних питань. Проекти рішень по них викладено на офіційній веб-сторінці міської ради та стали предметом обговорення на засіданні постійної депутатської комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, водно-земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища міської ради за участі міського голови Віктора Радька та його заступника Сергія Шрамка.
 В ході розгляду цих питань у членів комісії не виникло суттєвих зауважень, що свідчить про компетентний підхід розробника проектів (Шевчик С.М.) при вирішенні проблем мешканців лохвицької громади.
Слід відмітити, що нарешті поставлено крапку в питанні звернення гр. Ярмакович Н.М., котрій ще з 28.02.2012 року  надавались «відписки» з приводу оформлення нею землевпорядної документації на земельну ділянку під торгівельним павільйоном, розташовану поряд із територією автостанції.
Також члени комісії прийшли до одностайної думки по задоволенню прохання громадянки Лихвар О.К. щодо надання їй земельної ділянки у власність, котра також майже три роки оскаржувала в судах владні дії архітектора Лохвицької РДА. Але чи буде підтримана думка членів комісії, покаже голосування  решти депутатів на сесії.
Комісія звернула увагу і на інші питання:
Про співфінансування проекту будівництва об’їзного низьководного моста через річку Сула біля міста Лохвиця Лохвицького району Полтавської області, який (проект) вирішено підтримати рекомендацією щодо виділення коштів з міського бюджету в сумі 700 тис. грн.
Зважаючи на допущені неточності в рішенні Лохвицької міської ради попереднього скликання, члени комісії визначили за необхідність внести зміни до раніше прийнятого рішення та звернутися до Лохвицької районної ради з проханням фінансово підтримати реалізацію даного проекту шляхом залученню додаткових коштів на відповідні цілі від інших територіальних громад району.
Також обговорилося питання щодо ненадання  звіту за використані в 2013-2014 роках кошти в сумі 400 тис.грн. громадською організацією «Лохвицьке земляцтво» (керівник Карабка О.О.), яка отримала їх на підставі листів міської ради від суб’єктів підприємницької діяльності на соціально-економічний розвиток лохвицької громади.
Офіційної відповіді на питання куди, кому і за що вона перерахувала і чи перераховувала отримані кошти міська рада на даний час не має.
Вирішено, що в випадку ненадання на два депутатських запити відповідей депутати чи міський голова будуть звертатися до правоохоронних органів району чи області.
Депутати також прохали Віктора Івановича посприяти в прискоренні розгляду депутатських звернень щодо законності використання земельних ділянок, виділених відповідно до рішень сесій попереднього скликання під будівництво гаражу площею 400 кв.м членам родини Власенко А.М. на автомайданчику біля центрального ринку та 200 кв.м членам родини Ященко В.І. поряд із дитячим пляжем біля берега р.Суха Лохвиця.
Дане питання виникло в ході розгляду заяви гр.Власенко А.М. щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по вул.Героїв України, 22-а (колишня вул.Леніна).
До речі, в подальшому мешканцям міста у зверненнях подібного характеру необхідно вказувати нову назву перейменованої вулиці з зазначенням в дужках колишньої.
Стосовно поданих гр.Власенком А.М. документів у членів комісії виникли деякі питання, на які спеціаліст виконкому не зміг надати пояснення, а саме чому:
додаткова угода про продовження терміну дії договору не винесена на розгляд сесії за 60 днів до закінчення строку договору оренди від 06.07.2010 р.,  тобто до 06.05.2015 р.?
в додатковій угоді земельна ділянка значиться як несільськогосподарського використання та підписана заступником міського голови Вовчук С.І., в той час, як рішення  ради чи договори при відсутності  міського голови підписуються секретарем ради?
 в додатковій угоді від 02.01.2013 р. зроблено посилання на продовження дії договору №71 від 03.01.2006 р., а до заяви додано інший договір б/н від 06.07.2010 р. на земельну ділянку з цільовим призначенням – комерційне використання (торгівля)?
в  договорі оренди землі б/н від 06.07.2010 р. значиться нормативна грошова оцінка земельної ділянки в сумі 42 481,05 грн. і ця ж сума зазначена в розрахунку на 01.01.2010 р., в той час, як в колонці «загальна вартість земельної ділянки» повинна стояти цифра 55 140,40 грн., як наслідок цих розбіжностей - до міського бюджету не донараховано (55 140,40 – 42 481,05) х 12% : 100 = 1 519,12 грн.?
 кадастровий план земельної ділянки наданий за підписами колишніх працівників міської ради та районного відділу Держкомзему, коли нині існує відділ Держгеокадастру, а також інші спеціалісти міської ради, що відповідають за правильність оформлення земельної документації?
Незважаючи на запрошення провідним спеціалістом міськвиконкому ради прибути на засідання комісії, Власенко А.М., мабуть, будучи зайнятим виконанням обов’язків депутата обласної ради, не знайшов часу завітати на це засідання та дати вичерпні пояснення за наведеними протиріччями. А тому комісія прийшла до висновку рекомендувати міському голові продовжити термін розгляду заяви Власенка А.М. для з'ясування виявлених суперечностей та розбіжностей за участі заявника.
На засіданні комісії було також запропоновано міському голові внести на порядок денний колегії ради на 24.02.2016 р. питання про завершальний етап розробки Генерального плану міста Лохвиця.
Тож прохаємо лохвичан долучитись до його обговорення  та внесення пропозицій.

23.02.2016 р.     
Голова  комісії Севастьянов В.М.
Секретар комісії Литвиненко Н.С.