Воскресенье, 24-09-2017, 23:23 | Вхід

Новини міста


Зустріч активу районної спілки підприємців з керівництвом Лохвицької міської ради

В полі зору – ставки орендної плати за землю та ставки податку

Питання щодо встановлення орендної плати за землю  та ставки податку стало приводом для зустрічі її ініціатора - активу районної спілки підприємців з керівництвом Лохвицької міської ради.
Участь у зібранні взяли міський голова Віктор Радько, голова постійної депутатської комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку, водно-земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища міської ради Володимир Севастьянов та провідні спеціалісти міськвиконкому.
Увага присутніх була зосереджена на 3-х питаннях зі сфери оподаткування  та земельних відносин:
1. Про встановлення орендної плати за землю за видами цільового призначення на 2016 рік.
2. Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та /або нежитлової нерухомості на 2017 рік.
3.   Про встановлення ставок єдиного податку на 2017 рік на території Лохвицької міської ради.
Останні два питання було обговорено з метою підготовки пропозицій для подальшого направлення їх депутатам міської ради для врахування при встановленні відповідного податку на наступний рік.
В підсумку зустрічі було рекомендовано встановити орендну плату за землю житлової та  громадської забудови на 2016 рік з урахуванням градації будівель торгівлі в розмірі 10-11%.
Підприємці міста також запропонували встановити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та /або нежитлової нерухомості на 2017 рік в розмірі цього року розмірі 0,1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Висловилися своє бачення і щодо встановлення на 2017 рік на території Лохвицької міської ради ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності в розрахунку на календарний місяць в цьогорічних розмірах:
- для першої групи платників єдиного податку в розмірі 10 відсотків від мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня 2017 року;
- для другої групи платників єдиного податку в розмірі 20 відсотків від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року.
Зустріч пройшла конструктивно, в спокійній та діловій атмосфері.