37200 ПОЛТАВСЬКА ОБЛ. М. ЛОХВИЦЯ ВУЛ. ПЕРЕМОГИ 19  phone+38(05356)3-18-49 email LOHVITSA_MISKRADA@UKR.NET

Як лохвичани відзначили свято Івана Купала

Увечері 6 липня на галявині Соснового парку, яку огинають зелені річкові береги, зібралися сотні мешканців та гостей міста Лохвиця, аби традиційно у дружньому колі міської громади відзначити одне з найбільш таємничих і містичних свят українського календаря – Івана Купала.

Ось і цього разу осердям феєричної купальської містерії стала центральна сцена, на якій розгорнулася вистава «Купальське диво або Золота рибка» у виконанні працівників районного Будинку культури та учасників художньої самодіяльності. Відтак свято вкотре не обійшлося без їхньої творчої участі.

Лохвицький міський голова Віктор Радько на знак вдячності за вагомий внесок у розвиток народної творчості, відродження та популяризацію українських культурних традицій, прилучення Лохвицької об’єднаної територіальної громади до національного джерела аматорського мистецтва нагородив грамотою Лохвицької міської ради народний театр районного Будинку культури (керівник В.М. Кулик). А вітаючи громаду, адресував всім, хто завітав на свято, теплі слова:

– Хай у цей незвичайний день зло залишиться за гранню вашого життя, а добро з кожним днем входить у ваш світ з новою силою. Усім бажаю здоров’я, успіхів у починаннях та впевненості у власних силах. Нехай купальське вогнище очистить усіх від хвороб та негараздів, а легендарний цвіт папороті додасть віри у надзвичайне та дивовижне! Веселого настрою всім та незабутніх емоцій!  

І побажання міського голови справдилися, адже галявина повнилася безліччю розваг на різний смак і вік. Надувні гірки, батути, атракціони, точки виїзної торгівлі – все для веселого і смачного дозвілля лохвичан, дітей та дорослих. Потішилися мешканці і біля сцени, адже тут по закінченню купальської містерії на них чекали різноманітні розваги, бій з мішками, перетягування канату та призи за перемогу від Лохвицької міської ради. Аплодисментами охоче підтримували лохвичани виступи народного аматорського фольклорного колективу «Пісенне джерело», народного аматорського чоловічого ансамблю «Любисток», дуету «Вишиванка».

А коли до неба здійнялося багаття, всі охоче фотографувалися на його фоні, аби до наступного року мати згадку про чудовий купальський вечір.