37200 ПОЛТАВСЬКА ОБЛ. М. ЛОХВИЦЯ ВУЛ. ПЕРЕМОГИ 19  phone+38(05356)3-18-49 email LOHVITSA_MISKRADA@UKR.NET

Слово до свята

Шановна Лохвицька об’єднана громадо!

Дорогі співвітчизники!

21 листопада ми разом з усією країною відзначаємо День Гідності та Свободи, який увібрав у себе доленосні події новітньої історії України 2004 та 2013 років – Помаранчевої революції та Революції Гідності.

 Сьогоднішній день – це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе у ній.

Перший Майдан приніс ейфорію і розчарування, другий – війну, злість і готовність жити. А свято – залишається святом: з гордістю, сумом, з надією на краще.

Це символічно, що обидва українських Майдани почалися в один день з інтервалом у 9 років. Це зайвий раз підкреслює глибинну єдність причин. Свято люди іноді придумують, а іноді воно постає саме, виростає, як дерево. День Гідності і Свободи, здається, був завжди. І є щось глибоко справжнє, що з’єднує  народ із цим святом.

Згадаймо, як у 2013 році стрімко і динамічно розвивалися події – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.

Обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі. Гідність не купиш за жодні гроші. Вона або є, або її нема. І українці – Небесна Сотня, воїни АТО, волонтери, кримські татари та українці, поневолені у путінських тюрмах – довели, що вона у них є. Свободу ж треба виборювати, а виборовши – відстоювати. Про це свідчить історія.   

Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет, кордони продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст та містечок нашої країни. За цю боротьбу платиться страшна ціна: свої життя віддають найкращі. Це люди, подвиг яких ми будемо пам’ятати вічно, їхня мужність переказуватиметься з покоління в покоління, вони – Герої нашого часу.

Дорогі земляки! Щиро вітаю усіх з Днем Гідності та Свободи! Від щирого серця зичу добра і непохитної віри в те, що ми зуміємо зробити все можливе для розквіту нашого міста, сіл та піднесення спільного добробуту нашої об’єднаної громади.

Бажаю всім мирного неба над рідною українською землею, суспільної злагоди, родинного благополуччя і впевненості у завтрашньому дні.

Нехай Господь береже кожного з нас! Слава Україні!      

Лохвицький міський голова Віктор Радько