37200 ПОЛТАВСЬКА ОБЛ. М. ЛОХВИЦЯ ВУЛ. ПЕРЕМОГИ 19  phone+38(05356)3-18-49 email LOHVITSA_MISKRADA@UKR.NET

Лохвичани пом’янули жертв Голодомору

24 листопада у місті Лохвиця на Покровському кладовищі пройшов жалобний мітинг на знак пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Мешканців нашого міста і краю, всіх співвітчизників, які під час сталінського режиму загинули від голокосту, прийшли пом’янути працівники закладів, установ, організацій міста, учнівська молодь та представники громадськості.

До присутніх із промовами на спомин невинно загублених душ звернулися перший заступник голови РДА О.І. Папірненко, голова районної ради А.О. Храпаль, заступник Лохвицького міського голови С.Ю. Шрамко. У їхніх виступах йшлося про те, що трагічні події Голодомору були спробою знищення самоідентичності і волі українського народу.

Знати і пам’ятати, аби більше не допустити подібного в історії свого народу – ось простий алгоритм дій кожного свідомого українця, – наголошували виступаючі.

Після скорботної хвилини мовчання панахиду за душами убієнних голодом відслужив настоятель Благовіщенського храму протоієрей Михаїл Товстяк. Лохвичани пам’ятають про штучно створений більшовиками голод, що косив містян, їхніх рідних, у далеких 1932–1933 рр., – на знак цього на дві братські могили присутні поклали квіти і поставили запалені свічки.