37200 ПОЛТАВСЬКА ОБЛ. М. ЛОХВИЦЯ ВУЛ. ПЕРЕМОГИ 19  phone+38(05356)3-18-49 email LOHVITSA_MISKRADA@UKR.NET

Лохвичани вшанували подвиг солдатів Перемоги

9 травня в центрі міста Лохвиця біля меморіалу землякам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни та пам’ятного знаку загиблим воїнам-учасникам бойових дій в зоні проведення АТО відбувся міський захід – урочистий мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

І хоча погода того дня приготувала лохвичанам випробування дощем, та це не завадило мешканцям міста, дітям, онукам і правнукам солдатів Великої Перемоги, вшанувати подвиг українського народу. Сотні лохвичан пройшли урочистою ходою центральними вулицями міста – Перемоги, Героїв України, Шевченка та злилися в людський моноліт на центральній площі Перемоги.

З кожним днем трагічні події Другої світової війни 1939 – 1945 рр. і її гігантської битви – Великої Вітчизняної війни 1941 –1945 рр. – віддаляються від нас у часі, а сивочолих ветеранів, в живих лишилися одиниці. Тому для нас, сучасників, важливо подякувати їм за мужність, силу духу і самопожертву, яку вони виявили у кровопролитних визвольних боях за рідну землю, боронячи її від фашистської навали. І через десятиліття після Великої Перемоги сувора правда війни залишається з нами, як уособлення мужності, патріотизму, тяжкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги своє життя.

Виступаючи на урочистому зібранні, перший заступник Лохвицького міського голови С.Ю. Шрамко сказав:

–У чергову 74-гу річницю Великої Перемоги ми зібралися, щоб вшанувати ветеранів, солдатських вдів, пом’янути скорботним мовчанням загиблих та всіх, хто помер після війни, згадати добрим словом тих, хто наближав світлий день визволення у партизанських загонах та підпіллі, хто вирощував хліб і шив одяг для фронту. Ми вдячні їм за героїзм, силу духу та відвойовану свободу! І сьогодні, коли частина нашої неньки-України у вогні, ми як ніколи розуміємо, яку дорогу ціну українцям доводиться платити за мирне небо та спокій на нашій вільній землі. Подвиг воїнів – безсмертний, вдячність народу – безмежна, пам’ять про нього – вічна. Слава тим, хто боровся та бореться із загарбниками! З Днем Перемоги, дорогі співвітчизники!

Про грізну воєнну пору, про тих, хто звільняв рідну українську землю від фашистської нечисті у своїх виступах говорили заступник голови Лохвицької РДА О.О. Єсіков, голова районної ради А.О. Храпаль, військовий комісар Лохвицького РВК С.М. Ніколаєнко, голова Лохвицької районної організації ветеранів В.М. Севастьянов, учениця Лохвицької загальноосвітньої школи №2 О. Онацька.

Хвилиною мовчання лохвичани вшанували світлу пам'ять всіх, кого поглинула круговерть Другої світової війни…

І безліч живих квітів лягло того дня до Вічного вогню, стели з іменами земляків, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни, та пам’ятного знака героям сучасності – воїнам-учасникам бойових дій в зоні проведення АТО на знак вдячності за відвойовану свободу, за мирне небо над нашими головами.